Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miféle (agy)szülemények ezek...

Miféle (agy)szülemények ezek a most "divatos" trekking-kormányok? Főleg, amikor régi kerékpárokat szerelnek fel ilyennel.

Figyelt kérdés

[link]


Ezek valami "toldalékok", vagy komplett kormányok?

Egyre több ilyet látok trekking bringákon, de számomra elrettentő hatásúak, olyanok, mint valami rossz vicc.

Meg lehet egyszerűen szabadulni tőlük, vagy inkább keressek hagyományost?



2022. jún. 2. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nem "most" divatosak... túratársam 14 éves kerékpárján is ilyen van.

Nekem sem tetszik, nagyon csúnyának találom, DE belátom, hogy megvan a maga előnye. Hosszabb úton több fogást lehet rajta váltani, kényelmesebb. Enyémen is van kormányszarv, azon is lehet fogást váltani, de ezeken meg még változatosabban. Szóval kényelmes, na.

De annyira, annyira csúnya, hogy nem tudom magam egy ilyenre rábeszélni, hiába próbáltam a túratársamét, és tudom, hogy kényelmes... A racionalitás nem volt képes legyőzni esztétikai érzékemet :)

2022. jún. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy profi akkor nem fiezetnek eleget hogy szenvedj egy olyan kormannyla amin 1-3fogái lehetőség van.

Veszed ezt a szörnyet és van vagy 5lehetőség. Kényelemes tadam.

2022. jún. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem most divat, inkább a régebbi német vagy osztrák trekkingeken van ilyen. Nem szép, de több előnye van. Azt már írták, hogy több fogás van rajta, de ezen kívül rezgéscsillapító hatása is van. A hosszú, hajlított cső képes egy keveset rugózni, ami a fárasztó vibrációkat csillapítja.
2022. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na bakker épp néhány napja a teszkó kerékpártároljában mellém raktak egy ilyent. Hát néztem vagy 1 percig amig átláttam melyik az eleje, hátulja, jól van-e egyáltalán felrakva. :D Ennél csak az a szebb amikor a morék a koskormány fordítva rakják fel :D

Én még a szarvakat is levettem, csak sima, tenyértámaszos markolat és kész. Elférek minenhol nem akadok fent sehol vele. És a Balaton kört is kibírtam, szóval nem kell ilyen csömöllet a kerékpárra ha nem muszály.


Komplett kormány, így lehet kapni:

[link]

2022. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Gondoltam, hogy kényelmi szempontok szülték, de megnyugodtam, hogy nem csak nekem nem tetszik.

2022. jún. 3. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki ért a kerékpárokhoz az tudja mekkorát kell vennie és be is tudja állítani magának. Gyalulatlan deszkán elüldögélünk napokig betonvasat fogdosva ha jól be van állítva. :D

Aki nem, az vesz valamit és teleaggatja ilyenekkel, hátha kényelmes lesz... (nem lesz).

2022. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!