Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jártatok már úgy, hogy kerékpá...

Jártatok már úgy, hogy kerékpározásotok közben esti órákban erdős részen egy farönk állta utatokat és baleset ért? Mit csináltál?

Figyelt kérdés

Munkából hazamenet vagy jövet, hajnali sötétben vagy esti sötétben, teljesen mindegy.


Engem kivilágított de félsötétben ért egy kisebb baleset kis erdős részen tekertem volna át. Mi van akkor ha az ember töri a kezeit és nem tud mondjuk telefonálni vagy felállni, nincs akitől segítséget kérhetne, mert nem jár arra senki?



2022. aug. 26. 07:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem bármilyen járműnél, akár autó, akár bicikli, olyan sebességgel biztonságos haladni, hogy a féktávolság kisebb legyen, mint a belátható távolság. Így ha felbukkan valami akadály az úton, ki tudod kerülni vagy meg tudsz állni előtte. Ilyen sebességgel szoktam haladni, így nem ért még ilyen baleset.
2022. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
1es! Köszönöm a kioktatást, de nem ez volt a kérdés. Másrészt nem haladtam én sem gyorsan, csak későn vettem észre a rönköt és nem tudtad volna kikerülni egyik oldalról sem, mert a aljnövényzetben vagy bokrokban végzed. Régóta kerékpározom és sosem volt balesetem, tudok közlekedni és nem agybeteg módon tekerek.
2022. aug. 26. 09:15
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

"Mi van akkor ha az ember töri a kezeit és nem tud mondjuk telefonálni vagy felállni"

Habitustól, fájdalomtűréstől függően csendben, nyüszítve, vagy ordítva vársz amig rád nem talál valaki. Esetleg nyújtózz ki -› Egyenes hulla szállítása könnyebb.

1-es pedig nem kioktatott. Ezt úgy hívják vakvezetés. Nem látsz annyira előre mint amekkora a fékút. Ha mondjuk egy közforgalom számára megnyitott úton történik iyen, lehet hogy még téged meg megbüntetnek relatív gyorshajtás miatt.

Értem, hogy nem ez volt a kérdés, de te meg azt értesd meg, hogy egy kibaltázott nagy idióta az aki vakon csapatja az erdőben, sötétben.

Jártam én is így, nem is dicsekszem bele és azóta sokkal óvatosabb vagyok.

2022. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 MGéza ***** válasza:
100%
Hát ha nem direkt ilyesmire vagy felkészülve, akkor legközelebb kerüld azt az erdős részt ha teheted, más jobb tanácsom nincs. Egyébként meg számíts arra hogy az nem közút és annak megfelelően tekerj, tehát lassabban, óvatosabban a szokottnál.
2022. aug. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nektek értelmezési problémáitok vannak... Minek írtok egyáltalán olyan poszt alá, amire nem tudtok válaszolni? Hogy okoskodhassatok? Utólag én is tudok okoskodni, mert azt a legegyszerűbb. Nem azt kérdeztem mit hogy kellett volna tennem és mi a véleményetek erről!!!


A másik miféle dolog az emberek részéről az, hogy kerékpárosok által forgalmas út szakaszra szándékosan oda tesznek egy farönköt. Mert nekem senki ne állítsa hogy az oda gurult az éterből. Az nem egy kidőlt fa volt, nem egy letört fa ág, az keresztbe lett téve, olyan hosszúságú volt mint az út szélessége. Elhajítottam az út közepéről, de akkor is, miféle undorító viselkedés ez? Biztos nem jó szándékú volt aki ezt csinálta. Több mint egy éve járok azon az útvonalon, amúgy nem hosszú útszakasz és tök egyenes, de soha nem fordult még ilyen elő.

2022. aug. 27. 07:43
 6/26 anonim ***** válasza:
69%

A 3-asban én adtam választ, olvasd el rendesen, szótagolva! Nos akkor kinek is van értelmezési problémája?

A stílusod alapján le merem fogadni, hogy beszóltál arrafelé is valakinek és miattad került ki oda a fa. Örülj neki hogy nem drótot feszítetek ki fejmagasságban.

Igen, vannak ilyen gyökerek akik direkt kitolnak a másikkal. Az autósok ráhúzzák, mosatják az ablakot, stb. Ez ilyen, meg kell szokni, el kell viselni.

Csak magad tudod megvédeni magadat, senki nem fogja fogni a kezedet és nem bújhatsz anyuka szoknyája mögé. Használd ki a modern technológia előnyeit! Vegyél új lámpá(ka)t a bicóra, nagyobbat, jobbat! Manapság már komoly fényerővel, hatótávval és akkuidővel rendelkező lámpák vannak. Használhatsz pluszban még egy fejlámpát is, azzal azt tudod megvilágítani amerre nézel (oldalra világítani nagyon jó). Használj olyan telefont amit tudsz szóban utasítani, hogy hívjon mentőt, vagy anyucit. Használj olyan okosórát amiben van esés érzékelő és ha eltaknyolsz akkor hívja a mentőt, vagy anyucit.

És a végére a non plus ultra tipp, a tippek tippje: Sötétben, rossz látási viszonyok között menj lassabban!

A kerékpározás ilyen, sokkal több baleset éri az embert mintha egy Q7-es Audiban csücsülna. Szokj hozzá, vagy vegyél Q7-est!

Az arrogáns stílusodat pedig tartogasd anyucinak, meg a család többi tagjának! Biztos büszkék rád!

2022. aug. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Jah mert te nem vagy ám arrogáns, meg flegma, mit vársz ilyenkor? Itt a GYK-n mindenki lekezelő, kioktató, bun.kó a kérdezőkkel szemben. Köszönjük szépen! Amúgy senkinek nem szóltam be, nem a stílusom, ez a stílus sem, csak ha kihozzák belőlem, mert itt is azt éreztetitek velem én vagyok a hü.lye, hát köszi, ennyit rólatok. Nem a kérdésre adtatok elsőre választ, de mire te is válaszoltál ilyen lekezelő módon. Köszi. Sziasztok! Nem kérek több hozzászólást!
2022. aug. 27. 15:44
 8/26 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat, ha te feltételezed rólam én kötekedő gyö.kér vagyok akkor én feltételezem rólad te farönk pakolászó vagy és örvendezel ha számodra egy ismeretlen ember össze töri magát... bravo!
2022. aug. 27. 15:49
 9/26 anonim ***** válasza:
52%
Azt sem tudod mi az a rönk. Örülnék ha fel tudnék egyet emelni.
2022. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Vannak vékonyabb farönkök te agyoniskolázott
2022. aug. 27. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!