Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mire érdemes odafigyelni, ha...

Mire érdemes odafigyelni, ha kétszemélyes biciklit szeretnék venni?

Figyelt kérdés
Párommal szívesen biciklizünk és tervezünk venni egy kétszemélyes bringát. Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a vásárláskor? Csak ugyanazokat, amiket egy sima bicikli vásárlása esetén is, vagy van valami egyéb szempont is?
2022. aug. 30. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Két ülés legyen rajta :)
2022. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt mindenképp felírom a szempontlistámra :)
2022. aug. 30. 11:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Először is tudni kéne, hogy milyen célra, napi/heti/havi hány km-re akarjátok használni.... MIlyen terepen...


Nem mindegy, hogy néha a Balcsin átkerekeztek a nyaralóból a strandra, vagy pedig hétvégenként komolyabb túrákra mentek, hegyen-völgyön.

2022. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez pl. már túrázásra is jónak tűnik..


[link]

2022. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Alapvetően túrázásra használnánk, havi 1-2 alkalommal, akkor megközelítőleg 50-60 km-t tennénk meg. Lehet, hogy hajtanánk vele hegyen-völgyön is, de Németországban élünk és elég jól kialakított bicikliutak vannak, tehát különösebben nehéz terepen nem járnánk vele. Amit linkeltél, az jónak tűnik, az ára sem vészes.

Még egy kérdés: ilyen esetben mennyire lehet probléma, ha eltérők az erőviszonyok? Mert én jobban "formában vagyok", mint párom. Gondolom ez itt nem jelentene akadályt, mármint max. annyit, hogy nem a megszokott tempómban haladunk, hanem annál valamivel lassabban, igaz?

2022. aug. 30. 12:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jó ötlet? Egy poénnak jó, de szinte csak hátránya van szerintem.
2022. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6 - Igen? Mik a hátrányai?
2022. aug. 30. 13:04
 8/12 anonim ***** válasza:

5: ezt írhattad volna rögtön... Nyilván Németországban sokkal nagyobb a választék..


Mindazonáltal - mint gyakorlott túrázó - egyetértek a 6-ossal.

Két külön bicajjal sokkal kevésbé macerás, mint egy tandemmel. Akár az esetleges szállítás miatt, de az eltérő fizikai adottságok és állóképesség miatt is...

2022. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7: Nem tudom, ki hogy van vele, én egy túra során nem szívesen nézném centikről valakinek az izzadt hátát. Meg aztán túlságosan alkalmazkodni kell. Nincs olyan, hogy én most pihenek egy kicsit, te addig ha akarsz menj el nagydolgozni vagy boltba, akármi. Lerobbantok és kell valami szerszám a másik elszaladhat a legközelebbi faluba kunyerálni egyet. Régen egy haverom meg az öccse vettek egyet, de alig használták, eladták.
2022. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Aha, hát értem, akkor eleresztem a dolgot :)

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 30. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!