Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ment ki a divatból a...

Miért ment ki a divatból a 26-os kerékméret?

Figyelt kérdés
Volt anno egy Magellán Hydrám, imádtam. Könnyű volt hajtani, s minden terepre jó volt. Azt a méretet éreztem a legmegfelelőbbnek kerékpározásra, a 27-est már nem érzem olyan praktikusnak. Mit gondoltok erről?
2022. szept. 4. 15:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
outi = országúti
2022. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Trekking bringából van 26-os méretű? Vagy felejtsem el ezt az egész 26-os méretet inkább? Nekem egyszerűen jobban fekszik, kezelhetőbbnek érzem.
2022. szept. 5. 22:07
 23/28 anonim ***** válasza:
Tudtommal nincs, a trekkingek 28-asok. De olyat használj, ami neked kényelmes.
2022. szept. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem vagy alacsony (<165cm) és nem akarsz terepen ugratni meg trükköket csinálni, akkor felejtsd el a 26-os méretet. A 28-as minden szempontból jobb lesz neked.
2022. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Nem nehezebb tekerni? Nem lomhább? A 26-osban azt szeretem többek között, hogy nagyon agilis, jól gyorsul. Haveromnak van országútija, az természetesen nagyon jól megy, de nehezebb elérni a sebességet vele.
2022. szept. 6. 20:15
 26/28 anonim ***** válasza:
Nem a kerék mérete határozza meg a gyorsíthatóságot!!!
2022. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem nehezebb tekerni, sőt. Hiszen a nagyobb kerék esetén x méter megtételéhez kevesebbszer kell megforgatnod a pedált.

De miért nem próbálsz ki egy ilyen biciklit? Csak akad az ismeretségi körben, vagy ha mégsem, menj el kerékpár-üzletbe, ott többfélét is kipróbálhatsz.

2022. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
51%

#27!


Ez akkor lenne ilyen egyszerű, ha nem lenne váltó. :)

A 26"-os bringák 3x9-es rendszere általában szélesebb tartományt fog át, tehát alacsonyabb pedálfodulattal tudsz gyorsabban tekerni.

Elvben.

Azért csak elvben, mert a 44-11-et sprintnél sem tudja mindenki kitekerni.

A 29"-esken lévő áttétellel is lehet 40 km/h felett menni, csak ahhoz meg kell tanulni normális pedálfodulaton tekerni.

2022. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!