Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bringásszeműveget vegyek?

Milyen bringásszeműveget vegyek?

Figyelt kérdés

Nem jót választottam, most az őszre, sajnos a levegőt, szelet átengedi. Sportissimo-ban vettem, nem volt egy vagyon, jónak is tünt, uv szűrős, átlátszó, jól néz ki rajtam. Itt a baj, az volt a baki, hogy csinos volt. (Nő vagyok és nem profi bicajos, de napi szinten bicajjal járok, munkába és majdnem mindenhova.)


Szóval a lényeg, hogy nem annyira praktikus, oldalt és alul, felül besüvít a szél, kétségtelen, hogy a felverődő kavicsok, bogarak ellen véd.

Nem volt túl nagy választék, úgyhogy ha tudtok esetleg szuper darabot, örömmel fogadnék akár linket, vagy sportboltot, ahol ki is lehet próbálni.

A fazonnal sem vagyok nagyon tisztában, mert azért hegeszteőszemüveg formában sem szeretnék tekerni.

Nem utolsó szempont az sem, hogy nem tudok vagyonokat sem fizetni érte.

Köszi, ha segítetek!



#szemüveg #kerékpár #kerékpáros kiegészítő #Biciklis szeműveg #Sport szemüveg
2022. okt. 18. 06:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Decathlon, ott a legolcsóbb, nekem az vált be, szinte minden bringásszemüvegem 1 szezon alatt tele van karccal, rohadtul sajnálok érte 10ezreket kiadni.

A decathlonos legolcsóbb nem tudom mennyi most, legutóbb 1000körül volt darabja, szokott lenni átlátszó, fekete meg sárga, néha kék lencsés… ha karcolódik ilyesmi pedig nyugodtan dobom a kukába.

2022. okt. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Eszembe sem jutott a Decathlon, itt nálunk a Sportissimo van, de megnézem online a kínálatot.

1000 Ft? Komoly? Én azért drágábban vettem, ami a mostani, de az említett okokból nem vált be. Átlátszóra van szükségem, mert ködös időben és akár sötétben is tekerek, főleg munka után haza.

A fazont nem tudom, milyet válasszak, amin nem vág be a jeges szél. Ez is szinte ráfekszik az arcra, de mégis befúj. Ráadásul párásodik.

2022. okt. 18. 07:36
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én BBB-t vettem 4cserélhető lencsével. 15000 10envalahány éve.


De a lényeg nagyfelületű legyen a lencse úgy jobban védi a szemet.

Esetleg fotokromatikus hogy ne kelljen cserélgetni...ha van rá igény.


Nem árt ha a lencse lefelé világososdik,a felsőrèsz pedig kicsit sötétebb,bár ez hajnalban és napnyugtakor előnyét veszti...


Gumi orrpárna,nyak pánt,polikarbonát lencse,grilamid keret.

Ez az a dolog amin én nem sporolnék sokat,persze értelmetlen 90ezerért venni golyóállo szemcssit,de 20-30simán álldozható elvégre a látást védi.

2022. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Sajnos pillanatnyilag a 20-30ezer már nem fér bele a keretembe, persze tudom, hogy célravezetőbb lenne áldozni egy komoly minőségre, de ennyi most nem megy.

10e körül is már nyünnyögök, de az még megoldható.

2022. okt. 18. 11:28
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét munkavédelmis boltokban. Pl az Uvex Pheos Cx2 egy nagyon jó szemüveg bringázáshoz. 2 éve ilyet használok, meg vagyok vele elégedve.
2022. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Na ha most nincs pénzed de tudsz gyűjteni rá arra pl simán jó addig amit az 1-es írt, én pl adztalos vagyok én melóban használom azokat az olcsó decathlonos szemcsiket forgács ellen nagyon jól véd :)

Nekem is volt bringázáshoz egy bbb szemcsim, imádtam, de az enyém lencséjét úgy kellett cserélni, hogy kipattintottam az orr részt, kipattint a lencse, csere aztán mindent összepattintani… na egy ilyen cserénél valahogy kiesett a kezemből az orrész nyílegyenesen bele a dunába :D azóta ezen a nyáron szemüveg nélkül tekertem :D

2022. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

3. Vagyok

Nekem eltört,több mint 10évi hajlitgatástól elfáradt az anyag.

2022. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Aldiból van, tökéletesen bevált...
2022. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szavazat a munkavédelmi szemüvegekre...

Tök jó márkák, és abszolút megfizethető áron.... Nekem átlátszó van ilyen, bogarak ellen esti bicajozáshoz. Tán 1500 ft volt...


Tessék, egy random mvédelmi bolt:


[link]

2022. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy itt.... [link]


Uvex 3ezerért - ingyen van! :)


[link]

2022. okt. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!