Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Térdfájdalom biciklizéstől?

Térdfájdalom biciklizéstől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb fél éve elkezdett fájni a térdem nagyobb tekerések után, ami odáig fajult, hogy járni alig bírtam... 3 hónapot ki kellett hagynom, helyre jött a lábam, de mikor újrakezdtem (fokozatosan) kb egy hónap után megint előjött. Bár már korábban felismertem hogy baj lesz, úgyhogy nem fajult el annyira.

Közben jártam több féle orvosnál (természetesen mindegyik szerint más a baj), masszőrnél, csontkovácsnál, kaptam kollagénszurit, voltam lökéshullám terápián mindenféle táplálékkiegészítőket szedek, kifizettem erre egy kisebb vagyont, de csak nem akar teljesen helyre jönni. :(

Ha járt már itt valaki hasonló cipőben, megírná a történetét? Hátha találok benne valami hasznosat.



2023. jan. 9. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem hidegben tekeréskor szokott fájni, de elég hamar beszereztem térdvédőt, és az melegen tartotta, onnantól nem volt gond.

Illetve egyszer guggolás közben nyilalt egyet, akkor Porcerő tablettát szedtem, attól nekem javult a helyzet.

2023. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Legelőször érd el, hogy újra tünetmentes légy, tehát pihentesd! Én szoktam hasonló esetben ízületvédőt és vitamint szedni. Kollagén (zselatin) szintén segíthet. Ez lehet kiegészítőből, de ha úgy jobban esik, csinálj egy jó adag kocsonyát! :)

Mielőtt újra bringára ülsz, meg kell keresni, hogy mi lehet a fájdalom kialakulásának oka. Ez gyakran helytelen beállítás és/vagy technika.

Első és legfontosabb, hogy a nyerged magassága megfelelő legyen. Ez kb. akkor jó, ha a sarkadat a pedálra téve, a nyeregben ülve a lábad nyújtva van.

Ezután jöhet a nyereg előre-hátra irányban való beállítása. Ez akkor jó, ha a hajtókarok vízszintes helyzetében az elöl lévő térded egy vonalban van a pedál tengelyével. Ezt úgy tudod leellenőrizni, ha egy madzagra kötsz valami súlyt, és a térkalácsodról lelógatod.

A nyereg dőlése nem a térd szempontjából, de szintén nagyon fontos. Nyeregtől és bringától függően legyen vízszintes, vagy enyhén dőljön előre! Hátrafelé ne!

Rossz időben gondoskodj róla, hogy megfelelően védve legyen a térded a hidegtől!

Ha ez megvan, akkor pedig mérd meg, hogy kb. hány fordulat/perccel szoktál pedálozni. Sokan nagy áttételen, alacsony fordulaton tekernek, ami nem tesz jót a térdnek. A fordultszám ideálisan olyan 80-100 /perc között mozog. Az elején ez furcsa lehet, de hamar hozzá lehet szokni.

2023. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt nem mondtam, hogy bikefittingen is voltam e miatt, szóval a bringa elvileg tökéletesen rám van állítva, spd-vel hajtom. De így is visszajött a probléma. Talán csak nem hagytam elsire rendesen meggyógyulni, nem tudom. Bár akkor már közel tökéletesnek tűnt mikor újra kezdtem tekerni.
2023. jan. 9. 16:41
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, akkor nem kocabringás vagy. :) Akkor gondolom nem írtam semmi újdonságot a 2. hozzászólásban. Bringás sportorvos is látott? Ha igen, és ilyen szakemberek nem fejtették meg, akkor nem hiszem, hogy innen tudunk segíteni. De hátha lesz valakinek tippje. Én igazából térddel még nem szívtam, csak csuklóval.
2023. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kifejezetten sportorvos még nem látott. Csak két TB-s, meg egy magán. Meg mindenféle ilyen-olyan masszőrök, csontkovácsok, gyógytornászok... De igen, lehet egy sportorvost is meg kéne próbálni, csak kicsit már elvesztettem a bizalmam a dokikban. Mert húgy a három orvos három különféle dolgot mondott, szóval csak összezavartak.
2023. jan. 9. 17:00
 6/15 TR75 ***** válasza:

Mi a helyzet a combizmokkal?

Keress rá az ugrótérdre. Nekem ez volt a problémám.

2023. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az egyik orvos az ugrótérdet mondta. A masszőr szerint meg a combizmaim voltak nagyon letaolpadva. Az elvileg már ki lett masszírozva, azóta rendszeresen nyújtok és hengerezek.
2023. jan. 9. 23:15
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként neked mi lett az ugrótérddel, hogy gyógyult meg és menni idő alatt?
2023. jan. 9. 23:39
 9/15 TR75 ***** válasza:

Pár hét alatt elmúlt. Nem terheltem, használtam a bandázst. Akkor már októberben véget ért a tekerős szezon.

Azóta tekeréshez térdbandázst használok, és igyekszem figyelni a jelekre (bár jártam úgy, hogy gyakorlatilag egy félórán belül kezdett el annyira fájni, hogy nagyon örültem, hogy haza tudtam tekerni vele valahogy). Nekem főleg a hűvösebb napokon volt problémám ezzel.

És hát igen, nyújtás és bemelegítés, ami igazából segít.

2023. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most épp nekem sem fáj, simán el tudnék menni tekerni. De pl egy több napos túrát, vagy egy Balaton kört tuti nem tudnék lenyomni, azt nem bírná :( Elég kétségbeejtő, mert általában erről szólnak a nyaraim. Télen is rendszeresen tekerek, de most nem merek, hátha így a szezonra meggyógyul. De már nagyon kinlódom. És hízok.... :/
2023. jan. 10. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!