Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha kerékpározni megy az ember...

Ha kerékpározni megy az ember akkor egy plusz belső gumit vagy tip top defekt javítót érdemes vinnie?

Figyelt kérdés
Illetve miért látok sok kerékpárost akik nem szerelik fel a kerékpárjukat a kötelező biztonsági dolgokkal? Rendőrök szoktak ilyenért büntetni?

2023. ápr. 20. 05:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
73%
Én a helyedben új belsőt vinnék inkább. Nem kell időzni a lyuk felderítésével (ha olyan), és biztosabb is. Soha nem hittem ezekben a foltozókban.
2023. ápr. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Telefont, meg egy ismerőst, rokont kocsival készenlétben.
2023. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Belsőt.
2023. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Motoros pumpa más nem kell
2023. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tothp ***** válasza:
100%
Rövid útra (1 napra) belsőt. Hosszabb túrára mindkettőt (és belsőből többet).
2023. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én régen mindig vittem belsőt szinte minden túrára is. Egyszer kellett is, mert volt egy felütéses defektem.

Mióta kevesebbet, rövidebbeket túrázom azóta nem viszek belsőt, csak öntapadós foltot. Kicsi, könnyú és nem kell vacakolni a ragasztóval.

[link]

"Nem kell időzni a lyuk felderítésével"

Nem tart sokkal tovább felderíteni mint az új belső beszerelése. Ráadásul nem baj az ha tudja az ember hogy hol van a belsőn a lyuk, mert ha megvan, akkor a külsőn is ott lesz a tüske. Mert ugye a külsőt is átnézzük defekt esetén, mert semmit nem csináltunk ha abban bennehagytuk a tüskét, szöget...

2023. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nagy adag reményt viszek magammal, hogy nem kapok defektet. :D
2023. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is, régen még nekiálltam gumit csereberélni, de ma már leszarom, ha bringázni megyek, vagy haverom, vagy bátyámnak szólok, aznap valamelyikük mindig szabad, és ha baj van telefonálok és jönnek kombival vagy pick uppal, az a baj, legtöbb defektem királydinnye okozza és sosem tudtam olyan perfekt kitapogatni a külsőt, hogy ficen ne maradjon benne tüske, defekt után defekt meg elég tré…

Meg amúgy is már 2.éve, hogy tubelesst használok, azt meg nem állok neki szerelgetni sehol, tele van slime-val, ha mégis defektet kapok, akkor az úgysem a javítható kategória.

Én egy láncszétszedőt mindig tartok magamnál, konkrétan az a kulcstartóm, ha esetleg elszakad a lánc, azzal össze lehet úgy ügyeskedni, hogy hazáig kibírja és ne kelljen tolni kilométereket akár mire visszaérek egy főútra.

2023. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Rövid útra pótbelső, hosszú útra két pótbelső. Meg persze pumpa, gumileszedő. Nekem még egy kis dobozban van pótláncszem, pótfékbetét, gumifolt (ha több defektem lenne), decathlonos minden egyben szerszámkészlet, gyorskötöző. Ezek mind elférnek egy kis nyeregtáskában.
2023. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Belsővel szerelt bringánál mindkettő van nálam. Hosszabb túrára két belsővel megyek. Volt már, hogy dupla defektet kaptam, és bringaboltot kellett vadásznom a Balatonon, szezonon kívül. Nagy mázli volt, hogy az egyik kerék lassú defektes volt, így 2-3 rápumpálással sikerült eljutnom egy szervizig. Egyszer pedig véletlenül mégsem volt nálam semmi, majdnem 10 km-t mentem lapos gumival. Persze a külső is ment a kukába, de a felni szerencsére megúszta.

Tubelesses bringánál is hordok tartalék belsőt, de még nem volt szükség rá. Ezen kívül tubeless javító gumi "kukacot", de ezt sem használtam még. Eddig a lötty mindig betömte a lyukat. Egyébként a belsős bringában is használok már löttyöt. Az még jobban működik, mint a tubeless. Gyakorlatilag így érezhető nyomásvesztésem sem volt még. Tubelessre kellett már kétszer pumpálni defekt után.

2023. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!