Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rossz időben is érdemes...

Rossz időben is érdemes biciklivel közlekedni?

Figyelt kérdés

Tudom, bután hangzik a kérdés, nem jutott eszembe jobb megfogalmazás. :D Szóval, bringásokhoz szeretnék fordulni segítségért. Úgy áll a helyzet, hogy barátommal vidékre költözünk. Arra gondoltam, hogy biciklit választanék munkába járáshoz.

Jó időben sima ügy. Viszont télen, különösen hóban, fagyott utakon hogyan oldjátok meg, milyen felszerelésekkel? Inkább tömegközlekedés? Eső, erős szél ellen lehet hatékonyan és egyben biztonságosan védekezni?

Köszönöm a válaszokat, tippeket! :)



2023. ápr. 14. 04:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Télen-nyáron azzal járok, kb. 3km-re. Ha még nincs meg a bringa akkor trekkinget vegyél. Kosár, kitámasztó, rendes világítás, sárvédő hasznosak. Láthatósági mellény vagy felső nagyon ajánlott. A ruházat részemről semmi különös, a láthatóságit leszámítva ugyanaz van rajtam, mintha gyalog mennék.
2023. ápr. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Eső és hideg ellen tudsz védekezni megfelelő ruházattal, sárvédővel, esőkabáttal, stb. Szélből nagyon durva viharos erejű kell ahhoz, hogy ne tudj egyáltalán tekerni. Sokan tekernek hóban is, megfelelő gumikkal. Egy dolog van, ami megállíthat: a jég. Az életveszélyes és nem nagyon tudsz tenni ellene, hacsak nem akarsz szöges gumival járni. Viszont ez nagyon ritka, ahogy a hóesés is. A magyar viszonyok között egy évben emiatt max 4-5 nap esik ki, olyankor kell megoldanod máshogy a közlekedést.
2023. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nagyon hidegben vagy erős szélben biztos nem tekerek.
2023. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én télen-nyáron biciklivel járok mindenhová. Kivéve akkor nem ha csúsznak az utak. De az pár nap télen.
2023. ápr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 MGéza ***** válasza:
100%
Nagy esőben hanyagolom, mivel nincs vízálló nadrágom, olyan sárvédőt meg sokadszorra sem találtam, ami a derékra, lágyék tájékra felverődő víztől védene. Így olyankor nekem kisebb távokra marad az esőkabát és a gyaloglás, ha már lesz autóm akkor az, ha nagyobb városban élnék, akkor meg a tömegközlekedés.
2023. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az eső a legrosszabb, esőkabátban rohadt kényelmetlen bringázni és a legtöbbnek a kapucnijában lehet hátranézni…

Télen legtöbbször még ha fagy is van, az utak szárazak, nem csúsznak különösebben nagyon, nekem hideg ellen pedig vannak nagyon profi sport aláöltözeteim, amik nem tartják meg az izzadtságot a bőrömön, elvezetik azt, így nem fagyok meg

2023. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én télen is azzal járok, egyedül hóban nem, de az idén már nem is volt egyszer sem, szóval nem téma.

Megfelelő bringát érdemes választani, egy jó trekking, sárvédővel, csomitartóval (nem muszáj, de praktikus lesz), megfelelően széles gumikkal ha szar a terep.

Nekem van esőnacim és természetesen kabátom is, kevésbé szoktam megázni mint a gyalog közlekedő kollégáim. :) Illetve érdemes technikai aláöltözetet vásárolni. Ez nagyon jól tartja a hőt, elvezeti az izzadságot. Én csak annyit szoktam hogy ezt vezsem fel a simma utcai ruházatom alá, odabent meg leveszem és ennyi, zuhanyozni sem kell.

Illetve télen a nagyon hidegben iszonyú praktikus ruhadarab a csősál, amir fel tudsz húzni az orrodra. :)

2023. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"hóban, fagyott utakon hogyan oldjátok meg"

Esünk-kelünk mint a frontkatona! Jégen, letaposott havon nem lehet menni kerékpárral A teljesen friss, szűz hóban még igen, de ha már néhány autó odataposta, akkor nem lehet kerékpározni.

Minden más időjárásban lehet kerékpározni. Rengeteg fajta esővédő ruha, kabát, köpeny huzat van, táskára, cipőre, fejre, mindenhova. Hideg idő ellen szintén ezernyiféle öltözetet lehet vásárolni. Csak a pénztárca szab határt.

Eső ellen még jó ha a munkahelyen - ha van rá lehetőség - tartasz száraz ruhát, zoknit cipőt, papupocsot, így nem kell a vizesben lenni.

Szél ellen a ruhán felül javaslok szemüveget - ha nem vagy amúgy is szemüveges. Nagyon kellemetlen ha fúj a szél, kifújja az ember személ, hunyorogok, könnyezek, nem látok. Jobb szemüvegben. Lehet venni cserélhető lencséset is, úgyhogy lehet világos és sötétített (napszemcsi) üzmódban is használni.

Látni és látszani! Lámpa! Még fényes nappal sem baj ha van egy erős fényű villogó a kerékpáron. De rossz látási viszonyok között legyél rendesen kivilágítva! Ha pampognak az autósok hogy zavarja őket a villogás... nos az a jó! Akkor biztosan észrevettek! :D Ne a 300 forintos gombelemes kínai gumicumit vedd meg!

2023. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy-két holland videót... olyan időben kerékpároznak arrafelé a mindennapi dolgaikat intézve, amilyenben minálunk még tengeralattjáróbal sem jönnek ki az emberek az utcára.

Egy angol ismerősöm jött látogatóba és mentünk várostnézni. Persze egész nap esett. Ez az állat meg vigyorgott, hogy mennyire jó, hogy ilyen frankó angolos idő van.

Szóval fejben dől el hogy mi a vizes, hideg, rossz idő és mi nem :D

2023. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta bringával járok, hó azóta egyszer volt, óvatosan, de megoldottam, jeges úton is szintén óvatosan megyek, de az is nagyon ritka. Esőben viszek magammal váltóruhát, cipőt, zoknit. Simán hidegben meg sokkal egyszerűbb, könnyebb úgy öltözni, hogy ne izzadjak meg.
2023. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!