Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 150kg-os embernek milyen...

150kg-os embernek milyen kerékpár gumit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Mint írtam 150kg vagyok, duplafalú 26-os kerekekel szerelt kerékpárt használok, de a gumi látszólag is meglapul. Milyen márka, típus lehetne az ami bírja a súlyomat? Válaszokat köszönöm.

2023. máj. 28. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
fel kell fújni
2023. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Így van, adott gumit a megfelelő meghatározott nyomásra kell fúlyni…

Am bírom mikor ti dagik azt hiszitek, hogy nektek extrém teherbírású dolgok kellenek, csak mert 150kg-al vánszorogtok pár km-t…

Szerinted mi megterhelőbb egy guminak, az, hogy te gurulsz vele, vagy az mikor én a 80kgommal 40el repesztek le egy hegyoldalon, aztán egy ugratón még ugrok is egy 7-10méterest…. Hát nyilván az ha te gurulgatsz jobbra balra lihegve…

2023. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Itt kiszámolhatod, mekkora nyomás kell: [link]

Átlagos biciklivel számolva egy 26-os montihoz 150 kilós embernek 3 bar körüli nyomás kell.

Az meg természetes, hogy ha ráülsz, akkor kicsit "lelapul". Az a lényeg, hogy ne ütődjön fel a felnire, mert akkor defekted lesz.

2023. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Vegyél két normális gumit. Ne a legvacakabbal menj, mert sokat számít a gumi anyaga és a szerkezete is!

Vegyél hozzá jó belsőt! Szintén fontos az anyaga és a mérete is!

És ezeket fújd fel rendesen! Rá van írva a gumi oldalára, hogy mennyire szabad felfújni, addig mehetsz nyugodtan.


A 2-estől pedig szeretném kérdezni, hogy milyen jogon dagadtozik? Ki vagy te, hogy bárkit látatlanban, ismeretlenül így minősíts?

2023. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Egy olyan ember vagyok, aki szintén megjártam azt a súlyt. És minek hívjam a 150kg-jával? Tollpihének?
2023. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak nem kellene sértegetni a másikat. Örülni kell neki hogy nem a tiktokot pörgeti hanem a pedált.
2023. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tothp ***** válasza:
100%

Én "csak" 120 vagyok. A sachwalbe marathon sorozat bármelyike elég erős. általában 4-5-(6) barra fújhatóak. Defektvédelmük is rendben van. És elég sok Km letekerhető velük extrém kopás nélkül.

Ekkora súlynál célszerű a lehetőségekhez mérten legballonosabbak közt keresgélni.

2023. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem országútim van, a 70kg-hoz kb. 7 barra kell fújni.
febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tothp ***** válasza:

8-as

Országútinál ok. az 18-22 mm széles és egész másra van kitalálva. Régen a szingósokat 8-9-re is fújtuk.

Trekkingnél, 35-45 mm széles gumiknál típustól függően 6 körül van a plafon.

febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!