Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Abszolút nem értek a biciklikh...

Abszolút nem értek a biciklikhez, milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Igazándiból még biciklizni se tudok valami jól (szobabiciklin prímán száguldozok már :D ), de épp itt az idő megtanulni, jön a nyár.

A mindennapos közlekedéshez lenne szükségem egy biciklire, esetleg 1-1 kirándulásra vinném magammal.

Világéletemben mindent mástól örököltem, vagy úgy kaptam, így szeretnék kimondottan új biciklit venni, nem használtat, viszont nem értek hozzájuk. Azt már sikerült kikeresnem, hogy magasság alapján 26"-os kellene városi kerékpárból. Őszintén szólva nekem ez a fajta, ami a legjobban tetszik, hogy így szinte egyenes háttal ülve lehet rajtuk menni, nem kell ráfeküdni a kormányra, mint pl. az előzőn. Azonban nyitott vagyok bármi ajánlatra/tippre. Nem akarok vele száguldozni majd, naponta átlagosan kb. 20 km-t lenne használva.

Mivel nem olcsó mulatság manapság már egy bicikli se, ezért inkább fizetek többet egy olyanért, amit évekig fogok majd tudni használni, mint 45k-t olyanért, ami két hónap múlva szétesik

Ha tudtok, pontos típust is írhattok/küldhettek linket, örök hálám üldözni fog

Előre is köszi a segítséget.



2023. máj. 29. 10:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20 kilométer nem kevés, akkor naponta 1-1,5 órát ülsz majd rajta. Milyen a terep, amin mész? Út minősége? Domborzat?
2023. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon szeretek kint lenni a szabadban. Főként sík terep, bicikliút, térkő
2023. máj. 29. 10:38
 3/21 anonim ***** válasza:

Nem túl specifikusak az igényeid, így nehéz is ajánlani. Leginkább egy trekking, vagy esetleg egy fitness bringa lenne neked jó a kevés infó alapján amit tudunk. Ha télen is akarod használni, akkor inkább trekking.

De ezekből dunát lehet rekeszteni, annyi féle van. Én javaslom, hogy vagy nézz használtat 150-200 körül, vagy ha mindenképp újat akarsz, ott 300-tól érdemes keresgélni.

2023. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Ha van Decathlon a közelben, menj el, nézd meg milyenek vannak, melyik tetszik és próbáld ki.

Nem írod mennyit szánsz rá, így nehéz ajánlani, hiszen nem mindegy, hogy 100ezret vagy 300ezret vagy 500ezret szánnál rá.

2023. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

A 26-os az a kerékméret, a magasságodnál nem ez számít, hanem a vázméret. 28-as kerekekkel jobban jársz, haladósabb. Megjegyzem, pl. trekkingből (tudtommal) nincs is 26-os, az a montikra és egyes városikra (volt) jellemző.

Nem tudok konkrét példányt ajánlani, de ha fontos a kényelem és az egyenes tartás, akkor olyat keress, aminek hajlított a kormánya. Nekem pl. a trekking egyenes és széles kormánya nem kényelmes, jobban szeretem a régi városit, hajlított kormánnyal. Komfortosabb.

De próbálj ki többet, én próba nélkül vettem a trekkinget és megbántam.

2023. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 MGéza ***** válasza:
63%

Mekkora vagy, nő vagy férfi? 26-os méretet kerékre értetted? Csak azért kérdem mert 28-as kerékkel is van olyan váz amire még 150 centis ember is fel tud ülni.

Neuzer Firenze/Ravena típusokra is rálesnék. Ha kell csomagtartó, akkor ezeket, ha nem akkor a cross változatokat nézném, X200-400.

2023. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Alex Fly ***** válasza:
34%
A leírt igényeid alapján a legjo9bb, amit ajánlani tudok, hogy ballagj el egy jobbfajta kerékpáros szaküzletbe és ott sorold el az igényeket -az eladó készségesen segít kiválasztani a számodra legmegfelelőbb kerékpárt...
2023. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Menj be több bringaboltba és vegyél valamit a legszimpatikusabb helyen.

Tényleg nem értesz hozzá és az igényeidet sem írtad le.

20 kérdés után tudnánk valami értelmeset mondani. Ezt egy boltban 2 perc alatt lejátszátok.

2023. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Jó, szóval előbb tanulj meg rendesen biciklizni.

Kérj kölcsön valakitől egy kempinget, vagy egy női vázas egyszerű Budapest bringát és azzal tanulj meg tisztességesen kerékpározni, közlekedni, de úgy, hogy a lábad nem ér le a földre amikor a nyergben ülsz! NE szokd meg, hogy leér a talpad, csak a lábujjhegyed!


Ha ez megvan, akkor vissza lehet térni a bringavásárlós kérdésre.

2023. máj. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszi a válaszokat, sajnos a legutóbbi helyen ahova bementem, olyan szinten ordenáré stílusban beszéltek velem, amiért nem tudtam minden egyes alkatrészét megnevezni kb. a biciklinek, hogy gondoltam inkább itt kérdezek kicsit, hátha valamennyivel egyszerűbb lesz következő helyen


155 centi vagyok, nő

Ránézek az ajánlott biciklikre, a csomagtartó inkább csak esztétikailag tetszik, nagy súlyokat nem cipelnék vele, általában hátizsákkal megyek mindenhova, az meg elfér a hátamon is

2023. máj. 30. 09:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!