Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kazettás fogaskereket hogy...

Kazettás fogaskereket hogy vegyem le ?

Figyelt kérdés

Sehogy se akar le jönni a fogaskerék. Láncal lefogtam a fogaskereket. Villáskulcsal meg a tengelynél próbálom lehajtani de bármilyen erősen próbálkozok sehogyse akar le jönni.


Hogyan tudnám könnyen le venni ? Vagy mit csinálok rosszul ami miatt nem jön le?



2023. jún. 10. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kazettaleszedő szerszám kell hozzá.


[link]

2023. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Nekem ilyen van itthon:

[link]


Ezek szerint kazettáshoz ez nem jó és külön kell hozzá venni ?

2023. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Előzö vagyok mert nekem is kb ugyan ez a problémám csak nekem a linkelt szerszámom is van.
2023. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Villáskulcs nem jó, az anya a kerékagyat rögzíti nem pedig a kazettát.

A zárógyűrűhöz a fentebb linkelt szerszám kell.

2023. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Alex Fly ***** válasza:
43%
A kazetta(racsni)leszedőt betolod a kazettába és tekered a villáskulccsal, miközben a sort tartod a láncoskulccsal, hogy ne forogjon el.
2023. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Fogaskerék... az bazzeg.


Így köll: https://www.youtube.com/watch?v=Q2x6fEhC-XA


A villáskulcsot mire tetted?

És miért nem tudtad meglazítani?? Mert ha a tengelyen lévő kontraanyára, akkor annak el kellett forognia. Ha nem forgott, akkor be volt fogba a tengely másik vége satuba? Vagy mi? Nem tom elképzelni a szituásziót...

2023. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amit a #2 linkelt olyan racsni leszedőm van nekem is. Azt betettem úgy mint a videóban a helyére. Lánccal lefogtam ugyan úgy mint a videóban hogy ne forogjon el. De amit bele tettem racsni leszedőt azt próbálom a villáskulcsal hajtani de hiába megse mozdul.


Van külön kazettás leszedő is és az nem lenne jó hozzá ami nekem van ?

2023. jún. 10. 17:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Milyen agyad van egyáltalán? Menetes, vagy kazettás?
2023. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kérdésben írtam hogy kazettás
2023. jún. 10. 18:22
 10/13 anonim ***** válasza:

A 7-es válaszodban meg össze-vissza írtál ami miatt azt is gondolhatjuk, hogy vagy nem kazettás, vagy fogalmad sincs hogy konkrétan milyen, csak halottad hogy kazetta, megtetszett és leírtad ide, hogy jól mutasson a kérdésnél. Volt már itt ilyen. Kiderült, hogy teljesen más biciklije volt az ipsének mint amiről beszélt.


Ha van szerszámod és beleillik a lánckerekeknél lévő záróanyába, akkor le kell tudnod szedni! Max rossz irányba tekered. Óramutató járásával ellentétesen forgasd. Arra amerre ha forgatod lefogás nélkül, akkor elforog az egész - pont ezért kel a láncos kulccsal megfogni.

2023. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!