Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kazettás lánckeréksorban...

A kazettás lánckeréksorban lehet cserélni 1-2 fogaskereket az egész lánckeréksor cseréje nélkül?

Figyelt kérdés
2 db sebességben ugrál a lánc a biciklin, amikor a latyaktól felvizesedett és sarasodott a lánc és erősebben próbálok tekerni. Az összes többi sebesség tökéletesen működik.

2019. jan. 10. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugrál le fel vált a kész meg az ingadozó plusz mínusz miatt , tágulnak húzódnak a fémek .
2019. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alex Fly ***** válasza:
A legkisebb külön van a többitől, az minden esetben cserélhető. A többi elméletileg nem -persze egy jó szakembör megoldhatja...
2019. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen. 10-es Deorenál az alsó kettőt lehet, a többi egyben. SLX-nél felső 3 van egyben, aztán a következő 5, a többi külön. XT-nél talán 3-3-1-1-1-1. Sunrace is eléggé szétszedi, a gagyibbakat is, kb úgy mint a Shimano az XT-t.


7-8-9 sebességesekben annyira nem vagyok otthon, de ha nem az alsó kettő az, akkor én elengedném. Főleg úgy, hogy kevesebb sebességnél nem egy vészes összeg az egész sor.

2019. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szlory ***** válasza:

És ne felejtsük el a másik szopót, mégpedig hogy hol vásárolsz hozzá való fogaskerekeket.. Engedd el az egészet.


Máskor pedig nézd azt a nyüves láncnyúlást, ha már a kisebbik jelzésig behuppan (vagy előtte) kicseréled párezerért a láncot, nem fogja felzabálni neked a kazettát - legalábbis jóval lassabban..

2019. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet ha agyon akarod,de valóban szakembör kell hozzá.

Izgis lesz amikor párositod a kopott láncot a 2vadiúj fogaskerkkel.

2019. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tothp ***** válasza:
Bontható és újra összerakható. Akár a rögzítőelem(szegecs vagy csavar) nélkül is. a kazettatest és a záróanya tökéletesen pozicionálja. de tényleg csak akkor van értelme, ha van két azonos (vagy majdnem azonos) kazettád, amin más más kerekek túlkopottak. így a kettőből lehet egyet csinálni. kérdés, hogy a "kicsit" kopott kerekek mennyire vannak elhasználódva. Nem biztos, hogy a láncot mindkettő egyformán viseli. Szóval lutri, macera. szerintem nem éri meg.
2019. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"ha már a kisebbik jelzésig behuppan"

Ez alatt a 75%-os jelzést érted?

2019. jan. 12. 11:41
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Csináltam én is anno ilyen legózást, de akkor oda kell figyelni az egyes lánckerekek betűjelzéseire, hogy működő sort tegyél össze. Ha az átdobó süllyesztések nem futnak folyamatos spirálban a soron, akkor a kakukktojás lánckerekeken akadni fog a váltás.

A csavarral összerakott, bontható sorok kimentek a divatból.

Most már csak úgy tudsz bontani, hogy lefúrod a szegecseket. Ott, ahol a szabadonfutó kazettatestje a hosszbordáival tartja a fogaskerekeket, ott most sem gond, de ezzel mit csinálsz?


[link]

2019. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szlory ***** válasza:
Kérdező: 0.5-nél illene. Ha neked a mérőd 0.75 és 1.0 méretre kalibrált, akkor a 0.75-ös nem szabad, hogy belemenjen, akkor már esélyes (bár nem tuti) hogy késő és kazetta is kelleni fog.
2019. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!