Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kazettás fogaskereket hogy...

Kazettás fogaskereket hogy vegyem le ?

Figyelt kérdés

Sehogy se akar le jönni a fogaskerék. Láncal lefogtam a fogaskereket. Villáskulcsal meg a tengelynél próbálom lehajtani de bármilyen erősen próbálkozok sehogyse akar le jönni.


Hogyan tudnám könnyen le venni ? Vagy mit csinálok rosszul ami miatt nem jön le?



2023. jún. 10. 10:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Egészen biztos hogy kazettás érteni értek hozzá van szerszámom is hozzá viszont ez megfogott most mert megse mozdul.

Új kereket vettem arra szeretném át tenni. És igen amerre forog lefogás nélkül arra próbáltam leszedni.


Az előbb megpróbaltam.

Lefogtam a láncos szerszámmal. A záróanyába bele illeszkedik a racsni leszedő. És bármilyen erővel próbálom lehajtani megse mozdul. Sőt nem is próbálnám erősebben mert így is kB el csavarnám az egész küllőt olyan erővel se jön le.

2023. jún. 10. 19:07
 12/13 anonim ***** válasza:

Mivel csavarnád el a küllőt?

A láncos kulccsal fogod a sort, a villágkulccsal sor végén lévő záróanyát. Semmi közük a küllőkhöz.

2023. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Végül ma sikerült leszednem.


Közel se volt olyan egyszerű mint a videóban de megoldottam. Nagy erőkart is használtam még azzal is 10 perc után jött le nagy erőlködés után. De nagyon durván rá volt szorulva. Lehetséges hogy gyárilag ennyire rá húzták.

2023. jún. 11. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!