Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet egy ilyen MTB kerékpáron...

Lehet egy ilyen MTB kerékpáron első lánckereket cserélni ?

Figyelt kérdés

2 éve vettem egy rockrider st 530as mtb-t.

32 fogas kerék van elől de valahogy nem az igazi.

Ha le lehet cserélni akkor milyenre lenne érdemes, úgy hogy a hátsóhoz ne kelljen hozzányúlnom ?


A válaszokat előre is köszönöm.


Ez a mtb :


[link]


2023. jún. 18. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Kisebbet vagy nagyobbat szeretnél? Valószínűleg nem sok mozgástered van. 32esnél kisebbet nem nagyon láttam még, nagyobb meg kérdéses, hogy elfér-e a váz kialakítása miatt. 27.5ös Rockrider van egyik ismerősömnek, a 34es épp hogy elfér, olyan hülyén van megcsinálva a váz hátsó része.
2023. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyobbat szeretnék. Ez az első ilyen bicóm aminek csak 1 lánckereke van elől, de akkor ezek szerint elég esélytelen.
2023. jún. 18. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy le tudod cserélni csak a lánckereket magában, olcsóbb hajtókaroknál fix a lánckerék. Ha nagyobb lánckereket akarsz előre akkor a hajtókart szettet kell lecserélni. Nem is biztos hogy ott elfér egy nagyobb lánckerék, szerintem max 34 es fér el, bár az is necces.
2023. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen le tudod cserélni, de persze majd láncot is kell cserélned.

Az 1es jobban ismeri, én nem tudom mi köze a kerékpár hátához az első lánctányérnak, de azt el tudom képzelni, hogy a nagyobb már túl közel lenne a vázhoz - az 5. képen úgy tűnik, de ahhoz már eléggé nagynak kellene lennie a tányérnak.

2023. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minek vettél ilyent, ha gyorsabban szerenél vele menni?


A tengelyt is ki kell cserélni ha nem jó a láncvonal, vagy útban van a láncvilla.

2023. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor még jó ötletnek tűnt.

A megoldás az lesz, hogy ezt eladom és veszek helyette egy másikat.

Valószínűleg szinten Decathlonban a Riverside típusból valamelyiket.

A válaszokat köszönöm.

2023. jún. 22. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!