Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tényleg letudok bicajozni 22...

Tényleg letudok bicajozni 22 km-t így?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam hogy kb 6 éve semmit sem mozogtam. 120 kilós vagyok, dagadt disznó és naponta 16 órát ülök a gép előtt.

Apám kitalálta, hogy béreljünk bicajt és Velencéről Dinnyésig biciklizzünk majd vissza. 22 km oda vissza. Legutoljára 15 éve bicikliztem (8 évesen).

2 órája kikölcsönöztük a bicajt de nem tudunk kimenni Velencéről. 2 percenkébt megállok és annyira ver a szívem mint az állat, rosszul vagyok, minden bajom van. Pedig sík egyenes a tér...

Megugorható ez nekem?



2023. jún. 19. 12:04
A kérdező szavazást indított:
Igen, nyomd
Hagyd a fenébe
17 szavazat
1 2
 1/15 anonim válasza:
Menj végig lejtőn. 😆
2023. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
legközelebb magadnak egy rejtett akkus elektromos bicajt bérelj, ha ezt túléled.
2023. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
90%

Szerintem nem.


Persze, szép lassan tekersz és időnként meg meg álltok pihenni akkor sikerülhet, de ha nem sportolsz és nem tekersz rendszeresen akkor ilyen 6-7 km is sok lesz..

2023. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pár száz métert megyek és ki akar ugrani a szívem a helyéről. Eszméletlen rosszul vagyok, de apám erőlteti...
2023. jún. 19. 12:15
 5/15 anonim válasza:
100%

Délben indultok tekerni?

Okos az apukád. 😂

2023. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4# ha így van, akkor nem foogod kibirni. Szar kerékpárral szar tekerni
2023. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog menni. De elképzelem a szitut, ahogy lihegsz az út szélén és az első dolog, ami eszedbe jut, feltenni itt a kérdést, hogy képes vagy-e rá. Ilyen hozzáállással tuti nem.
2023. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Mennyire könnyű tekerni? Tudod, hogy hogyan kell használni a váltót? Fel van fújva a kerék? (nagy súlyhoz nagyobb nyomás is kell!)


Egyébként apádnak igaza van, ha van sport, amit el tudsz kezdeni, az bicaj! Békén hagyja az izületeidet (nem úgy, mint a futás), magadnak állítod be az intenzitást (nem kell folyamatosan erőlködni), amíg haladsz, hűt a menetszél , kellőképpen változatos (van mit nézni, forgalomban kifejezetten kell is).


Viszonylag alacsony intenzitáson hosszú ideig lehet csinálni. (ez a fogyásod miatt fontos)


Dinnyésig nem kell egyben eljutnod! Ha 3 km megy egyszerre, akkor legyen annyi, pihenő, pulzusnyugvás, kis víz, aztán hajrá tovább!


Én most 100 kiló vagyok és 45 éves, 13 km-t tekerek minden nap csak a munkahelyemre, ugyanannyit haza, fél órás út egy irányba. 120 kilósan kezdtem. És irodában dolgozok, este-éjszaka gép előtt játszok, ha a 16 óra nem is, de 12 megvan a gép előtt. Nem mentség semmire!


Szánd rá ezt a nyarat, neked ráadásul sokkal jobb túrákra van ott lehetőséged, mint egy alföldi gyereknek... Életed legjobb döntésének fogod tartani augusztus végére!

2023. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
29%
Hulljon a férgese.
2023. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha kerékpározás közben még van időd, energiád a gyakorira irogatni, akkor nincs ott baj.


De mondjuk tényleg okosabb lenne reggel 7-8 óra környékén gurulgatni. És nem mindjárt ekkora távval kezdeni.

Én sokáig motoroztam. Amikor elvették a jogsim (orvosilag lettem alkalmatlan mielőtt valamelyik butus beszól!) visszaültem kerékpárra és 2 km után hívtam fatert, hogy jöjjön értem.

Ma már megy a 100 km is gond nélk. Sok munka, sok idő. De fő a fokozatosság!

2023. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!