Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi pénzt érdemes kiadni...

Mennyi pénzt érdemes kiadni egy biciklire, ha főleg városban 30-40 perces utakra van használva?

Figyelt kérdés

Szóval egész napos biciklitúra nincs benne, csak rövidebb utak. Erre a célra alkalmasak a 100 ezer alatti decathlon, hervis, stb. kerékpárok is?


Mi az, amit a drágább biciklik tudnak, amit ezek az olcsóbbak nem?


2023. júl. 7. 16:22
1 2 3
 1/21 MGéza ***** válasza:
62%
Erre simán jók azok is. A tuti tipp egy használt holland vagy egyéb nyugati trekking, csomagtartóval. Hogy mennyivel tudnak többet? Tartósabb alkatrészekből vannak összerakva, de erre egy Tourney szettes alap gép 100k körül pont jó. Az előnyük ebben az árkategóriában a használthoz képest az elérhetőség - minden nagyobb faluban van olyan üzlet ami árul kerékpárt - illetve hogy biztosan kapsz olyan méretet ami neked kell. A hátrány nyilván a silányabb minőség, a 16-19kg súly, míg egy alu vázas Merida vagy KTM használt 12-13,5kg közé esik.
2023. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A city bike a legkézenfekvőbb. Én is inkább használt, minőségit javasolnék mint újat. Én városba, rövid utakra jobban szeretem az öreg, de könnyű vázas (és nagyon könnyen tekerhető) városi biciklimet, mint a fiatalabb, de 18 kg-os trekkinget. :(
2023. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Jók , de 100 alatt már nem nagyon van 27,5 - 28 as trekking multiknal. Nézz rá a Capriolo sunrise 28as ra 100 E körül Kerekparwebshopeu .
2023. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Most akkor trekking vagy city a praktikusabb erre a célra?


Főleg beton városban, ritkábban rövidebb sóderes földút, pl. a Római part bevezető részén a híd felől.

2023. júl. 7. 18:31
 5/21 anonim ***** válasza:
21%
Csak újat mert garanciás . Használt bringa zsákbamacsek,ha nem értesz hozzá javitani sincs semmi szerszámod akkor szakinál a mezei átnézés beallítás 20 ezertől nyit . Ha csere érett valami kereket centrirozni kell venni új láncot külsőt stb dolgokat máris 40 ezret adtal ki plusz 40 ezret(vagy többet) a brinyora . Aztán ha a hajtás vagy a kerék agya rossz plusz 10en ezrek plusz melódij! Na meg a várakozás mert hetekig listán lehetsz műhelyekben a szezon miatt ! Az vegyen más hordott kacaját akinek unalmaban van ideje tartozekokat vadászni meg szerelni . Jönnek majd a kommentek hogy ő vett egy tuti új használt bringát féláron hozzá sem nyúlt 700 km t tett bele , igen ez 100ból 1 eset ....
2023. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Csak azért írok, mert a Rómain lakom. :) Per pill legalábbis, de kb. három évtizede járkálok arra rendszeresen biciklivel. Itt nem feltétlenül a kerékpár típusa a döntő, hanem hogy milyen gumi van rajta. Én mindig elboldogultam a 37-es, keskenyebb és simább gumikkal, bár igazság szerint a Rómain nem csak a sóderes rész szar, hanem utána is, Pünkösdfürdőig.:( Ha mondjuk országúti gumikkal mennél végig rajta, többet állnál a nyeregben, mint ülnél. A 40-es, félterep (trekking) gumival kicsit jobb a helyzet, nem annyira rázza ki a lelkem, de aszfalton is elfogadhatóan lehet haladni vele. Ha ezen a részen túlvagy, előtte és utána már olyan az út, mint az autópálya. :) Esetleg egy rugós nyeregcső jól jöhet, de azzal nekem nincs tapasztalatom.
2023. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Olyat amitől nem fogsz sírni, ha ellopják.
2023. júl. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos az is lehet szempont, amit a 7-es említett.

A "mennyit érdemes kiadni érte" függ, a keresetedtől, az igényeidtől, és attól is, hogy egy esetleges ellopás se okozzon nagy traumát.

Rövid, városi utakra megfelelnek az olcsóbb modellek, ha neked nincs komolyabb igényed.

2023. júl. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 MGéza ***** válasza:
30%

"Csak újat mert garanciás . Használt bringa zsákbamacsek,ha nem értesz hozzá javitani sincs semmi szerszámod akkor szakinál a mezei átnézés beallítás 20 ezertől nyit "

Mert, az újat nem kell ám beállítani, dehogy. A kerekeket nem kell centírozni, dehogy... Csak kb havonta a jó magyar kátyús utakon, mert dupla falú alumínium valami valami kínai vagy totál alsó kat kerékpáragy társaságában, ami nem szereti a "jó" magyar utakat. Aki nem fogja fel hogy az új bringával is lesznek költségek mire testre szabja és ezeket nem feltétlen fedezi a garancia, az inkább ne vegyen semmit.

Érdekes, rögtön két saját példát tudok hozni, egy 10 éves karbon outit, meg egy KTM Life Racet, mindkettő maga idejében felső közép kat cucc volt, érdekes mód, nem estek atomjaikra, megkapják az évei egy szervizes karbantartást, ami amúgy minden kerékpárnál ajánlott. Más példák: Kolléganőm használt német városi trekkinget vett, hát szerinte is ég és föld a volt Csepel Budapestje között, hopp, egy hobbibringás is megérzi, aki csak néha megy 3-4km-nél többet? Nahát, mik vannak... Közvetlen kisfőnököm KTM 26-os montit használ, minimum 12 éves darab az is, eszében nincs széthullani, én még előtte régebbi KTM montimat adtam el amit szintén nem újonnan vettem, 8 éve használják megelégedéssel. Hopp, ha jól számolom, ez csak az én közvetlen környezetemben 5 példa.

Amúgy használt kerékpárt is ki lehet próbálni elhozás előtt, érződik ha rossz a váltás, ha kovályog a helyén a kerék ha meg felülsz durván látszik is, a lánctányér állapota képről vagy ránézésre látszik, de ha nincs szemed akkor vehetsz rosszat. A titok annyi, hogy nem veszünk alsó kategóriás vackot használt piacról, minimum Acera vagy fölötte felszereltségtől nézelődünk.

De mondom ez nem autó hogy szépen lemossák, kap egy mosós polírt, közben meg esik szét a futómű vagy döglődik az elektronika mert ez te nem látod, az eladó szerint meg hibátlan...

2023. júl. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%
9 # Ostobák mezőnyét gazdagítod , az altalad emlitett példányok újként vagyonok használtan sem kevesebb 100 ezer Fttol mert ez a célösszeg ami a konkrét kérdésben szerepelt .
2023. júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!