Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus féket milyen...

Hidraulikus féket milyen időközönként kell légteleníteni és mikor kell olajat cserélni?

Figyelt kérdés
2023. júl. 16. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Légtelenítés: ha nem fog jól. Egyébként nincs mit légteleníteni. Ha van benne levegő, azt érezni fogod.

Olajcsere: mindenki mást mond. Van aki szerint 5 évente, mások szerint évente, megint mások szerint x km-enként vagy csak amikor érzed, hogy valami nem jó.

Itt is biztosan lesz aki magabiztosan állítja majd, hogy márpedig x évente/x km-enként mindenképpen ki kell cserélni. Valójában nem találsz a neten erre tuti megbízható választ és ahány szakit megkérdezel, mind mást fog mondani.

Én nem cseréltem még a se az 5, se a 8 éves kerékpáromban mert tökéletesen működik a fék (és nem a pincében áll egyik sem, használom rendszeresen mindkettőt).

Összefoglalva: amikor akarod...

2023. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyessel egyet értek.

1-5 évet mondanak. De nekem is a 10 éves kerékpátomban az eredeti fékfolyadék van hátul. Elöl lecseréltem, mert hülyeséget csináltam :D. A 6 éves bicajomban is az eredeti folyadék van.

Járművek eseetén úgy szokták megállapítani a csere időpontját, hogy megmérik a forráspontját. [link]

2023. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
52%

A személygépkocsik fékolaj cseréjét 2 évente javasolják. Benne van a szervízkönyvben. Az oka az, hogy a fékolaj képes a levegőből a nedvességet magába szívni. Ha nagy a meleg és a sok fék haszálat miatt felforrósodik az olaj (hegyi út, sok lejtő) a vízből gőz lesz és az ugye összenyomható! Akkor az lesz, hogy fékezel és az olaj nem tudja átadni a fékhatást a kerekeknek.

Azaz nem tudsz megállni sem lassulni. A következményt tudod.

Ez elmélet, mert én sem cserélem 2 évente.

Van előjele. Gyengébb a fékhatás.

Ha szervízben időszakos szervízt kérsz, (2 év-4 év) akkor kérdés nélkül ki fogják cserélni a fékolajat.

2023. júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!