Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bikesaferől kinek mi a...

A bikesaferől kinek mi a véleménye? Most regisztráltam rá kaptam törzskönyvet is. Csakhogy mennyire jo ez a rendszer?

Figyelt kérdés
2023. júl. 24. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Maga a weboldalon le van irva
2023. júl. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is megtudom nézni a weboldalt de ott nincsenek tapasztalatok ezért kerdeztem
2023. júl. 24. 19:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát de milyen tapasztalat érdekel? Ha ellopják a bringád, és véletlenül megtalálják, akkor be tudják azonosítani hogy a tiéd. Ez tök jó.
2023. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen de hogy azonositja ha a tolvaj tonkreteszi az alvázszamot?
2023. júl. 24. 20:43
 5/12 Alex Fly ***** válasza:

A semminél több...

De pl. amikor az én gépemet lovasította meg a szarházi és megtettem a feljelentést, a rendőrségen azt sem tudták, mi is az a BikeSafe. Nekem kellett elmagyaráznom, miről van szó...

Ami annál is meglepőbb volt, mert ez egy helyi kezdeményezés és a mai napig innen Fehérvárról üzemeltetik a rendszert.

2023. júl. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint bármi mást, aminek tönkreteszik az egyedi azonosítőját: sehogy. Ha esetleg egyedi festésű, matricázott vagy más egyedi jellegzetessége van a biciklidnek, akkor az alapján esetleg. De a tolvajok általában nem teszik tönkre az alvázszámot, mert akkor nehezebb eladni, hiszen nyilvánvaló, hogy lopott és az emberek általában úgysem jegyzik fel a biciklijük alvázszámát.
2023. júl. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát pont ez a problémám hogy ha veszek egy használt biciklit akkor nem nézem hogy fent van e bikesafen. Az meg elég fura hogy nem tudja a rendőrség hogy mi az mert elég régen működik. Több 10 éve. Mindegy köszönöm a válaszokat. Igazából olyan ez dolog akkor mint amikor kotonnal szexelsz jobb ha vam és nem kell mintha kéne és nincs.
2023. júl. 24. 21:20
 8/12 anonim ***** válasza:
adásvéételi megvan?
2023. júl. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Meg kell adni ugye a vázszámot, meg körbefotózni. Ha a számot lekaparják, és átfestik a vázat, vagy mondjuk egy gyakori bringád van amin lecserélik a markolatot/nyerget, akkor nem nagyon van mi alapján beazonosítani. De ez nem a rendszer hibája.

Azért szerintem már ismerik a rendőrök is, régi sztori lehetett hogy nem. Szerintem hasznos, legalább egy kis esélyt adsz rá, hogy ha ellopják, előkerül. E nélkül kb esélytelen.

2023. júl. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:
És persze ha kireszelik a vázszámot (NEM alvázszám!), akkor is meg lehet állapítani, mi volt a száma. Röntgenes, ultrahangos anyagvizsgálat kimutatja.
2023. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!