Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Üdv! 144kg körül vagyok....

Üdv! 144kg körül vagyok. Szeretnék a közeljövőben egy országúti kerékpárt. Aki ért hozzá, tudna tippeket adni, milyen érdemes venni?

Figyelt kérdés

Több árkategóriában is adhattok tippeket,ha van kedvetek hozzá.

Tudom, hogy ezt a dolgot olcsón csak a pehelysúlyúak ússzák meg. Sőt, manapság már azok sem.

Ezzel tisztában vagyok. Így ha nem is több milliós értékben, de azért sokféle ártartományban várok ötleteket!


Köszönöm!



2023. aug. 17. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szia, sztem a Mali Mammut, ez nem országúti kerékpár, de nagyon jó minóségű
2023. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen, itt van néhány példa különböző árkategóriákban:


**Kedvező árkategória:**

1. **Triban RC 100 (Decathlon):** Könnyű alumínium vázzal rendelkezik és kedvező áron kínálja a jó minőségű váltórendszert.

2. **Giant Contend 3:** Acélvázú és megbízható váltórendszert kínál.


**Közép árkategória:**

1. **Cannondale Synapse Disc Tiagra:** Könnyű alumínium vagy karbon vázzal, megbízható Shimano Tiagra váltóval.

2. **Specialized Allez Elite:** Karbon vázú, és Shimano 105 váltóval felszerelt, ami már a magasabb minőséget képviseli.


**Magasabb árkategória:**

1. **Trek Domane SL 5:** Kényelmes karbon váz, Shimano 105 váltórendszer és széleskörű kiegészítő lehetőségek.

2. **Canyon Endurace CF SL Disc 7.0:** Karbon váz, magas minőségű alkatrészek és megbízható fékrendszer.


Fontos megjegyezni, hogy a konkrét modellek és elérhetőségek változhatnak az idő múlásával, ezért mindig érdemes a kerékpárüzletek weboldalán vagy személyesen érdeklődni a kínálatról. Az is ajánlott, hogy próbálja ki a kiválasztott modelleket, hogy meggyőződjön arról, hogy megfelelően illeszkedik és kényelmes-e az Ön számára.

2023. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Mi lenne ha nem másolgatnál ide minden kérdéshez teljesen félrevezető chatGTP baromságokat?

Triban RC 100 maximális terhelés: 110 kg

Canyon Endurace CF SL Disc 7.0 maximális terhelés: 120 kg

A többit meg se néztem!


Kérdező: én javaslom nagyon a Giant Toughroad kerékpárt, bár ez nem országúti, hanem inkább gravel, viszont csomagokkal együtt 150 kg a maximális terhelhetősége!

2023. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Én azt javaslom hogy eloszor fogyj le kb 100 kilóra. Se a csontjaid se az izomzatod nincs erre felkeszulve. Se a tested, keringesi rendszered. Fokozatosan setaval es kaloria deficittel fogyj kb 40 kilót és akkor kezdj biciklizni. 100 kilósan az átlagos biciklik is megfelelnek majd és nem kell félmillióért venned.
2023. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 éve 138 kg voltam. Semmi bajom nem lett se nekem a biciklizéstől, se a bicikli nem esett szét alattam. Pedig csak egy sima Hervises bringám volt. Jó, az igaz, hogy a kátyúkat inkább kerülgettem, meg nem ugrattam le a járdaszegélyekről. Most 108-110 kg körül vagyok. Napi szinten biciklivel járok munkába télen-nyáron és elég rendes emelkedőre is fel kell tekernem, nem az Alföldön lakom.
2023. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem kezdésnek egy sportosabb trekking is teljesen jó,először úgysem fogsz országútis tempókat menni,meg hát nem tudom milyen lehet a koskormány nagyobb testalkattal,lehet hogy kicsit kényelmetlen lenne.

Aztán ha tetszik és kicsit jobb kondiban vagy akkor le lehet cserélni bármikor

2023. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen testsúly mellett én sem vennék országútit. A drágábbak semmivel sem bírják jobban, sőt. A drága országúti lényege az, hogy könnyű, tehát inkább az alacsonyabb terhelhetőség jellemző rájuk. Az olcsóbbak pont jobban bírnák a nagy súlyod, viszonyt ilyen alkattal nem fogod bírni az országútikon jellemző üléspozíciót. Én is azt ajánlanám, hogy 100 kg körül kezd országútiban gondolkodni.
2023. aug. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MGéza ***** válasza:
Nem jó egyből outival kezdeni a tekerés csak mert valaki kitalálta, javasolta, illetve te úgy tudod, hogy sportra csak az való. Én nem voltam ennyire súlyos, de magasságomhoz képest igen, hát az első egy 26-os MTB volt, aztán jött egy cross-trekking majd végül országúti. Fokozatosan szoktasd magad a terheléshez és majd jöhet az igazi sportos bringa. Nem kell egyből bevásárolni, csak mert megteheted, azt azon kapod magad, hogy porosodik a bringa, mert nem bírsz vele menni.
2023. aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hali!

Nagyjából mindenkinek válaszolnék, és egyben köszönöm is az eddigi üzeneteket!

Jelenleg egy 26-os régi montival tekergetek. De szeretnék olyat, aminek azért kisebb pl a gördülési és csapágy ellenállása, stb. Mostmár egy 29-es MTB, vagy egy gravel is van a gondolataimban. Tudom már, hogy a gravel az majdnem országúti, de talán szélesebb kerekekkel.

Szóval értem én, hogy jót akartok, mert jelenleg esténként letekerek, 7-8-10 km-eket.

Tudom, nem olyan sok, de ezt szeretnék minél tovább fejleszteni, és szeretném, ha a bicaj minél tartósabb lenne, és minél kevesebb felesleges ellenállás terhelne közben.

2023. aug. 20. 00:40
 10/10 MGéza ***** válasza:
Akkor inkább gravel. 29-es monti annyival nem gyorsabb vagy haladósabb. Egy túra váz valószínűleg elbírja a súlyodat, ha a 26-os monti is bírta. 40-es gumi max nyomás köré pumpálva és sok gond nem lehet.
2023. aug. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!