Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hétvégi használatra szeretnék...

Hétvégi használatra szeretnék kerékpárt venni . MTB gondolkodom ?!. Lányommal max 10 km tekernénk szóval nem valami hosszú távokra kellene meg amúgy sem szeretek bicajozni 😅 166 cm magas vagyok. 26 - os méret?

Figyelt kérdés
Használt is szóba jöhet. Scott , KTM meg hasonlókat nézegetettem . Vagy vegyek újba valami olcsóbbat ? Melyiket érné meg jobban? Max 200 e ft
2023. szept. 10. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Montim volt, szintén alacsony vagyok, igaz kb 10 centivel alacsonyabb nálad. Nekem nagyon kényelmetlen volt, mert hosszú volt a vázrésze és az egész nehéz volt (panelból le és felcipelni főleg). Viszont jól ment ezeken a kaka utakon. Használtan 15e ft-ért vettem a piacon.
2023. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy bármilyet veszel, ne szégyelld kipróbálni.
2023. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hétvégén elmegyek több üzletbe próbálgatni biztos ami biztos. Amúgy köszönöm a választ. Sajnos felénk is az utak……
2023. szept. 10. 23:39
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
10km, de terepen? Mert ha nem akkor ne MTB-t vegyél.
2023. szept. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Hétvégén 10 km-re bármilyen (megfelelő méretű) bicikli jó lehet. Én 25 ezerért vettem egyet munkába és boltba járni, ide-oda elszaladgálni, de simán megy vele kisebb (20-30 km-es) kirándulás is. (Több is menne, ha én még bírnám.:( ) Nem monti, mert az csak terepen hasznos, máshol szívás.
2023. szept. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem terepen . Viszont az utak felülete elég rossz . Azért egy MTB gondolkodtam.
2023. szept. 11. 00:57
 7/19 MGéza ***** válasza:
68%

10km távra bármi is jó. Ha pici piknik, ilyesmi is van a tervben akkor 26-os monti szűkös lehet. Ha meg már picit nő is a táv, akkor meg főleg, ki tudja mit találtok ki, ha nem fix hely, mondjuk nagyiék a cél. Normális trekking, csomagtartóval, valami Alivio-Deore használt holland, KTM, Merida lenne nálam a befutó, 100k alatt/körül is lehet olyat kapni. Méretből 46 vagy az alatti tökéletes lesz neked, én is "csak" 167cm vagyok, ez colban 17', ment más méretezések szerint "S".

Ha nagyon el akarod költeni az a 200k-t és új kell, akkor Neuzer Ravena/Frenze típust vennék.

2023. szept. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jófogáson állítsd be, hogy 26os mtb-ket listázzon, keresőbe pedig írd be, deore lx, aztán amit kidob, abból válasz jobb állapotúakat, 40-50nél többet ne adj érte.
2023. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
De elég ha csak annyit írsz deore, aztán ha mégse jön be, el tudod adni veszteség nélkül.
2023. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a felhasználásra kb bármi jó, úgyhogy ne költs rá túl sokat. Nem a kerékméretet kell elsősorban kitalálnod, hanem a vázméretet. Én 165 centi vagyok, trekkingből is ésoutiból is az 51-es (S) jó, nem tudom montiknál más-e a méretezést. De szerintem arra hogy a lányoddal gurulj max 10 km-eket, teljesen felesleges 200-at költeni.
2023. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!