Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hétvégi használatra szeretnék...

Hétvégi használatra szeretnék kerékpárt venni . MTB gondolkodom ?!. Lányommal max 10 km tekernénk szóval nem valami hosszú távokra kellene meg amúgy sem szeretek bicajozni 😅 166 cm magas vagyok. 26 - os méret?

Figyelt kérdés
Használt is szóba jöhet. Scott , KTM meg hasonlókat nézegetettem . Vagy vegyek újba valami olcsóbbat ? Melyiket érné meg jobban? Max 200 e ft
2023. szept. 10. 22:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

9

Erre a felhasználásra mi a töknek deore? :D

2023. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Mert 40-50ért kap jóállapotú 26ost deore felszereltséggel, ami ha elviszi leszervizelni, egy megbízható pontos szerkezet, nem fog neki csalódást okozni, a lányának nem fog rossz élményt okozni az, hogy csörög zörög nem működik, és még talán a kedvüket is meghozza komolyabb bringázásokhoz…

Na szerintem ezért kell a deore.

2023. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha csak síkon tekerésről van, az első váltó is tök felesleges. Nem fogja kihasználni, csak dísznek lesz és és több súly. Egy hátsó váltó (akár agyváltó) bőven elég. Utóbbi ugyan kevésbé "sportos" mint a láncváltó és nehezebb is, de a szervízigénye minimális. Egy 6-7-es hátsó lácvátóval (bár ilyen csak a régiek között van) meg még a dombok is vidáman legyőzhetőek és az ellenszél sem fog megállítani.
2023. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Erre a felhasználásra nem vennék MTB-t, főleg nem 26-ost. A kis kerék pont rosszabb az úthibákon. Egy trekking/városi teljesen megfelelő. Ha annyira nem érdekel a bringa, hogy az első váltóhoz nem nyúlsz, akkor érdemes 1x (első váltó nélküli) hajtást vagy agyváltót választani.

Előbbie példa újan a Decathlon Riverside 700, ami pont belefér a keretedbe.

Agyváltósból 8 sebességes Nexus váltóval szereltet vennék, de ilyet csak használtan lehet kifogni némi szerencsével ekkora keretből. Viszont viszonylag kevés gondozást igényel és egyszerű a kezelése.

2023. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
26os bringákon nőttem fel, 28éves koromig nem volt divat ez a 27.5 meg 29, soha nem volt gondom az úthibákkal... olyan baromságokat össze tudtok itt hordani mint a fene.
2023. szept. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Camping bicikliken is felnőttünk, de nagyapáink meg 28-as tanyabájkokkal jártak. Bármit el lehet tekerni, csak nem mindegy hogy hol és hogyan.
2023. szept. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
10km-t hétvégente, tekerjen amivel csak akar, még campinggel sem kihívás, nem tudom miért kell leszólnod
2023. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem leszólás, csupán reflektálás az előző kommentre. Én azok táborát erősítem, akik szerint erre a célra bármi jó.
2023. szept. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 MGéza ***** válasza:

Bármi IS jó, de minek vegyünk "bármit", ha kaphatunk jót? Én is nagyapám 28-as, 2. Világháborús férfivázas Puch kerékpárját hajtottam sokáig, még előtte összehajtható orosz kempinget, de eszem ágában sincs visszakívánni, meg főleg nem mondanám mindenre is jónak, főleg nem, ha kicsit rosszabb az idő. Gyermekként másak voltak az igényeim, maradjunk annyiban.

Én azon kapom magam egyfolytában hogy 2-3km oda-vissza távolságra sem szívesen megyek már a montimmal hanem előkapom az outimat, gyorsabb, élvezetesebb, lazább, kevésbé fárasztó az út. A montin ugyanezt a távot lassan egyenesen nyűgnek érzem.

Szóval rossz, főleg töredezett, kátyús aszfaltra vagy enyhe földútra, sóderes mellékutakra sem terveznék 37-42-622 guminál szélesebbel szerelt trekkingre. Például lehet ilyet kapni, kicsit öregecske, de nem nehéz, lehet rá pakolni, elég haladós mindenhol:

[link]

2023. szept. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!