Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől lehet, hogy néha ugrik...

Mitől lehet, hogy néha ugrik egyet a lánc?

Figyelt kérdés

Egy hete rendbe raktam a biciklit (csapágyak újra zsirozása, tárcsa és fékbetét csere, lánc csere...)

3 napja folyamatosan erösebb meghajtásnál átugrik a lánc. Már néztem mindent ami eszembe jutott, de nem akar megjavulni.

A fogassor nincs elkopva, a bovdennel sincs elvileg gond, a lánc ugyan az mint a gyári is volt.

egy Cube acid Acid hybrid 400as e-bikerol van szó.

Előre is köszi ha valakinek van értelmes ötlete.



jan. 16. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell nagyon kopottnak lennie a koszorúnak hogy ugráljon rajta az új lánc.

Ha nem az a baj,akkor csak beállítás miatt lehet,megnyúlt kicsit a bovden,kicsit elállítódott a váltó,bármi lehet.

Először próbáld meg beállítani,ha nem jó akkor koszorú

jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

"A fogassor nincs elkopva"

Pedig az lesz, a lánckerekek vannak elkopva. Nem nagyon, csak annyira hogy "erösebb meghajtásnál átugrik a lánc". Előbb kellett volna láncot cserélni.

Én ilyenkor azt szoktam csinálni hogy visszarakom a régi láncot. Ha már úgyis egymáshoz koptak a hajtáslánc elemei és úgyis kell venni mindenből újat, akkor hagyom had kopjanak tovább együtt. Aztán amikor már vállalhatatlan, akkor teljes hajtáslánc csere.

jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Hidegben nekem is ezt csinálja, szerintem egy minimálisat kellene lazítani a láncterelő bowdenjén, és megoldódna. Hidegben összemegy, jobban feszül, ennyi.
jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél egy lánc megnyúlás mérő izét nem tudom mi a neve, úgy néz ki mint egy sörnyitó, szinte fix, hogy megnyúlt a lánc
jan. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Lánctányér.
jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom a lánc megnyúlást miért kellett lepontozni, de a leggyokoribb hiba. Láncugrálásnál.
jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%

@8: Azért pontoztak le, mert a kérdező írta, hogy egy hete cserélt láncot.


A lánc hossza is egyforma? Gyakran kell kivenni pár szemet. Egyébként tipikus esete ez annak, mikor túlkoptatod a láncot, majd csak azt cseréled. Szemre nem látszik semmi különös a lánckeréksoron, de az új lánc már ugrik rajta, főleg a kicsi, gyakran használt lánckerekeken.

jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Elöször a fogassorra gondoltam èn is, de azzal tuti hogy nincs gond( azokon a fokozatokon is ugrik amit soha nem használtam.

"Régi làncot rakjam vissza" mint irtam 3 napig nem volt semmi baja csere utàn. És a gyári láncot vettem rá, a hossza is stimmel, szem hossz szélesség meg minden.

Ma kicseréltem a bovdent is hátha... beállitottam ujra, finom hangolást is, de ugyan az...

Kivagyok...

Válto beálllitás, meg hasonlók légyszi ne irjátok.

Nem sufni tuningoltam, ezért irtam, hogy miket csináltam még rajta.

De köszi azokat a tippeket is amiken már átmentem.

jan. 17. 19:00
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
Teszt jelleggel rakd vissza a régi láncot. Egy próbád megér.
jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A régi lánc full kuka, nem tudom vissza rakni.( vagyis nincs értelme)

Kmc x9 114 szemes a gyári lánc és az uj is.

jan. 17. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!