Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az igaz hogy egy sisak max 5...

Az igaz hogy egy sisak max 5 évig jó, akkor is ha addig csak egy szekrényben állt?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak városi legenda? :)
febr. 16. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha végig szekrényben állt, akkor nem lehet semmi baja. A sisakokat leginkább az időjárás viszontagságai viselik meg, például a napsütés.
febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csak városi legenda ez.Nem tapasztaltam még ilyet.
febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MGéza ***** válasza:
Városi legenda bizony, bár van némi valóságalapja: A műanyag láncmolekula és elvileg ugyanúgy képes elöregedni mint a gumi. Műanyagiparban dolgozok és láttam már raktárban álló cuccot berepedezni, de a sisakot még nem. Igaz, sisakom csak itthon van.
febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, nem egészen, de valóságalapja van.


Munkavédelmi sisakoknak is van lejárati idejük, mert ahogy írták itt fent is, az anyag szerkezete változik.


Ámde gyakorlati szempontból nem sok különbség van. Legfeljebb ott, hogy 5-10 évente jobb minőségi követelményeknek megfeleltethetőbb bukósisakokat is gyártanak.

febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Most vettem egy új Abus aventort, de csak később vettem észre hogy 2020 decemberi. De akkor nem katasztrófa, el leszek vele pár évig, aztán úgyis megunom a színét. :D
febr. 16. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 14:26-es vagyok


sokkal lényegesebb az, hogy milyen minőségű


régen csak sima műanyag és valami sűrűbb polisztirol szerű valami volt két rétegben


manapság ilyen-olyan sisakoknál, amik megkapnak különböző féle megfelelőségi bizonyítványokat is (melyik milyet, vagy melyik nem), meg melyik milyen egyébként az többet számít


értve ezalatt több különböző anyagréteget, amikből van keményebb behatásra és van gyorsulásra(lassulásra), továbbá a kialakítása, hogy mennyire megfelelőek a szíjak-pántok, aminek főleg biztonsági (és nemcsak kényelmi) funkciói vannak, vagy oldalt-hátul mennyire lóg túl-le


olyanok sem ártanak, hogy jó-e a szellőzése és mennyire lehet állítani, hogy télen sapkával is jó legyen, vagy hogy a szellőzőnél van-e benne bogár háló, stb

febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Minden műanyagot olyanra gyártanak amilyenre akarnak. Ha olyanra akarják, hogy gariidő plusz 1 nap után széthulljon akkor olyanra csinálják. Ha azt akarják, hogy soha ne menjen tönkre, akkor olyanra csinálják.
febr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A belső habréteg idővel felkeményedik ezért nem nyújt megfelelő védelmet azaz nem csillapítja az ütést. Az 5 év csak ajánlás, 10 éves korára sem lesz semmi baja ha megfelelő helyen tárolod.
febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A lakásban tárolva gondolom jó lesz még egy pár évig. :)
febr. 20. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:
A belső habréteg gyakorlatilag kutyaközönséges hungarocell.
febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!