Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 181 cm-es magassághoz megfelel...

181 cm-es magassághoz megfelel 19 colos vázméretű trekking kerékpár?

Figyelt kérdés

márc. 5. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Jobb lenne egyel nagyobb.
márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A 21 colosnál a felső cső és a lábam közötti rész össze ért ha leszálltam a nyeregből.
márc. 6. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

182cm vagyok volt 19 collos kerékpárom iga MTB de hülyén éreztem rajta magam.kicsi volt.

Vedd lentebb a nyeregcsövet.

márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért vegyem lentebb a nyeregcsövet?
márc. 6. 21:33
 5/8 A kérdező kommentje:

Ebben a táblázatban 184 centitől ajánlják a 21 colos vázat, lehetséges, hogy téves?

[link]

márc. 6. 21:37
 6/8 MGéza ***** válasza:
#5: Nem téves, a többi nagyjából korrekten van megadva. Nekem a 167 centimhez a centibe átszámolt 46 még épp határeset volt. Rád a 181 centiddel azt lehet mondani hogy L-XL határán mozogsz, lábhossztól függően de ha már nem tudod láb közé venni nyeregcsőnél, akkor az bizony túl nagy. Nem vagyunk egyformák, sőt embertípustól is függ: Egy európai például a lábához viszonyítva hosszabb felsőtesttel rendelkezik mint egy afrikai, de én így látatlanban standard magyar állampolgárt feltételezek ha nem baj, szóval valószínű neked is a lábhoz viszonyítva aránylag hosszú törzs az arányod. :)
márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Figyelj, próbáld ki. A tekerés lényege, hogy a lábujjaddal tekerve a legalsó állásban a lábizmaid kinyúljanak teljesen egyenesre, mert akkor nyúlik az izon és pihen is kicsit. Így hosszabb távokon a lábak kevésbé fárad s a térdizületedet sem nyirod ki a túl alacsony üléssel. Persze arra is figyelj, hogy az ülés- kormány közti távolság kényelmes legyen. Olyan a bicikli, mint egy jó cipő: ha túl nagy lötyög rajtad, azért veri el a lábad, ha túl kicsi akkor szorít. Itt fordítva igaz: ha túl nagy, akkor nyújtózni kell, s erőlteti az izületeidet, ha meg túl kicsi akkor mindig minden izületed be van hajlítva így nem regenerálódnak a végtagjaid. 😉
márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7# én úgy tudom, hogy a lábnak a pedálon való legnyújtottabb pozíciójában is kissé berogyaszva kell lenni a térdnek, tehát nem teljesen kinyújtott lábbal kell elérni a legtávolabbi pedálpontot.
márc. 8. 10:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!