Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ki mivel takarítja illetve...

Ki mivel takarítja illetve kezeli tisztítás után a láncot, fogaskereket és a váltót?

Figyelt kérdés
Én benzinnel mostam le mindent remélem jó választás volt. De utána tanácstalan vagyok, hogy mivel kezeljem le őket.

#kerékpárváltó #Kerékpar lánc #Kerérkpár karbantartás #Kerékpár fogaskerék
márc. 9. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Állítólag van valami grafitos láncolaj, az jó lehet rá, de javítson ki valaki ha tévedek
márc. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És hogyan mostad le a lánckerekeket (nem fogaskerekek azok) a helyükön? Mert akkor nagy eséllyel a kerék csapágyának is bemostál... A váltót is leecseteled/fújtad benzinnel, de a görgőkhöz (a két kis lánckerék) nem nyúltál?


A benzin nem rossz, levisz szinte mindent. Én a petróleumot javaslom.

A láncot ha elkezded benzinnel mosni akkor ki kell mosni rendesen, teljesen minden koszt belőle és meg kell szárítani kompresszorral, vagy csak hagyni teljesen elpárologni belőle a benzint, mert hiába kened le újra, ha maradt a láncban benzin akkor az újra kioldja a kenőanyagot. A láncot sokmindennel szokták kenni. WD40-et felejtsd el azzal semmit ne kenj! Sokféle láncolajat lehet kapni. Én láncfűrészhez való láncolajat használok. A teljes benzines takarítás után 2x megyek át a láncon, minden görgőre 1-1 csepp olaj.

A váltónál a görgőket ki kell szedni és megtakarítani a kis perselyeket amin futnak. Utána zsírral rakd össze. Az nem folyik ki, sokáig jó lesz.

A váltó minden mozgó pontját a benzines mosás és teljes megszáradás, lefúvatás után olajozni!

márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Indításként le kell szedni és úgy takarítani.
márc. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szereltem le, hanem a helyén ecsettel jól átmostam mindent. Remélem az agycsapágynak nem árt a benzin. Utána hagytam hogy elpárologjon a benzin és száraz puha ronggyal áttöröltem mindenhol ahol elértem. A két váltót és a bowdeneket átfújtam vékonyan zsírspayvel a láncra pedig én is láncfűrész olajat tettem és végig járattam az összes fokozatot. Nem mertem szétszedni a váltót mert nem értek hozzá de a vezetőkerekekről csavarhúzóval leszedtem a zsírsarat. Remélem így jó lesz, de megköszönök minden kritikai észrevételt.
márc. 10. 14:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szedjed le a láncot mindig, szokjad meg, hogy ne a bringán szerencsétlenkedjél vele. Vegyél rá láncbontószemet, ha nincs és sokkal de sokkal könnyebb dolgod lesz, a végeredmény is ezerszer jobb lesz.
márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MolotovPunk ***** válasza:
72%
Mondjuk a WD40 lánctisztításra kifejezetten jó, szépen letisztítja a koszos láncot. Láncolajozásra pedig csepegtetős Hanseline MTB grafitos láncolajat használok. Tökéletesen bevált nekem és a hajtáson is érezhető legalább 3 hétig, mikor frissen újra olajoztam a láncot.
márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
én lassan 10 év viaszos fürdetést alkalmazok a láncaimra évente 3x mivel nincs olajozva ezért a piszkot sem szedi össze , heti 150km tekerek terepen legutóbb 4 éve cseréltem láncot
márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Vannak bringás üzletekben direkt bicikli láncokra fújható sprayek, amikor ráfújod habzik és az oldószer hamar elpárolog, így csak a kenőanyag marad rajta. Ám ezzel még nincs kész, és sokan itt követik el a legnagyobb hibát. Tehát miután szemenként ráfújtál egy egy pöccintést, utána szépen veszel egy tiszta pamut rongyot, megmarkolod vele finoman a láncot és a pedállal párszor körbeforgatod, hogy lánc külső felületén megtapadt kenőanyagot letöröld, mert az szedi fel a port és a piszkot.
márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!