Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mik a tapasztalatok az ékszíjh...

Mik a tapasztalatok az ékszíjhajtásos kerékpárokkal?

Figyelt kérdés
Mennyivel nagyobb az ékszíjhajtás ellenállása mint a lánchajtásé? Az ékszíj nyöszörgő hangjával mit lehet kezdeni? Akinek ilyen meghajtású bringája van mik az egyéb tapasztalatai?

ápr. 11. 20:44
 1/9 tothp ***** válasza:
100%

-Gyakorlatilag gondozásmentes

-ha pontosan be van állítva szíjvonal, nem is nyöszörög.

-valószínűleg kicsit nagyobb az ellenállása

-csak agyváltós (vagy fix áttételes) rendszerhez használható.

Egyszer láttam közelről. Sajnos még nem próbáltam

ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ékszíjas biciklit még nem láttam. Bordásszíjasat igen.
ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Ja, az is pont ugyanúgy bekapta a gatyaszárat mint a lánc és leblokkolta mint blöki a postás gatyáját.
ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, akkor rosszul neveztem meg, helyesen bordásszíjas meghajtás.
ápr. 11. 23:45
 5/9 MGéza ***** válasza:

#4: Hivatalosan szíjhajtásnak hívják, csak a picit iparilag, hajtásrendszerben képzett válaszolók(jogosan) fennakadnak rajta, mivel az egy tágabb gyűjtőfogalom.

Természetesen mint a lánc, ez is tud nyúlni. Időjárási behatásra pont úgy érzékeny, a hosszú élettartam érdekében nem árt ápolni, bár a gyártók szerint nem igényel ápolást, de ez mesebeszéd, bár hagyományos, olajos kenésre tényleg nincs szükség. Folyamatos ellenőrzést igényel pár havonta, a repedezett szíj cserés. Sokkal drágább maga a rendszer, beleértve mind a szíjat, mind minden mást. Viszont például a Booda hajtásrendszerénél 50.000km az ígért élettartam. További előny hogy könnyebb tisztítani, nem fog rozsdásodni.

ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyedül öszehajtós bromptonnál és hasonlóknál tökéletes cucc lenne, ott már úgyse számít az ár. Összecsukáskort lelazul, kihajtáskor visszafeszül, olajtrutyi nem lesz sehol, szállításbiztos. Minden más esetben csak pélólengetés.
ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tothp ***** válasza:
61%
6-os. Mondjuk aki nekivág a Góbi sivatagnak, vagy végigcsattog a Trans Americana déli szakaszán, biztos tudja értékelni.
ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem van egy Nexus 8 agyváltós, szíjas városi bringám. A nyöszörgésre egy kevés szilikonsprayt szoktak javasolni. Nekem bejött, azóta csendben van.

A tökéletes állapotú, egyenesen futó lánchoz képest elvileg nagyobb az ellenállása, de ez elvileg megfordul, ha koszos, keresztben futó lánccal hasonlítjuk össze. Gyakorlatilag szerintem alig érezhető. Az agyváltó szűk áttételtartománya sokkal nagyobb probléma, de ez csak nagy emelkedőknél jelent gondot.

Az agyváltó másik hátránya, hogy bonyolultabb saját kezűleg karbantartani, és a hátsó kerék szerelése kicsit macerásabb.

Ha nem sajnálnám rá a pénzt, akkor egy Pinion váltós, szíjas bringát hajtanék.

ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor már a villanymotoros pinion legyen, a fullextrás, vagy semmilyen.

Az egyenesen futó szíjat csak az egyenesen futó lánccal hasonlítsd össze, így etikus, mivel mindkettőre rá tudod akasztani ugyanazt az agyváltót.

ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!