Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit gondoltok erről a kerékpár...

Mit gondoltok erről a kerékpárszervizes sztorikról?

Figyelt kérdés

A városban ahol élek, van egy országúti bringákra szakosodott szerviz, milliós bringákat is árulnak, javítanak.


1. Több mint 10 éve, amikor megvettem az első országútimat, eltört egy küllőm. Bevittem kicseréltetni, igaz nem egy felső kategóriás kerék volt, de nem is gagyi. Képesek voltak a fekete küllő helyett egy horganyzottat belerakni.


2. Valamikor pár hónappal később visszamentem, és tanácsot kértem, mivel sajnos a váz túl nagy nekem és hosszú távon kényelmetlen. A tulaj volt bent, tőle kérdeztem, hogy tudnának-e egy nagyon rövid stucnit felrakni, ha van (a neten láttam), akkor szinte nullás is jó, minél rövidebb legyen. A válasza az volt, hogy vegyek kisebb vázat, meg hogy nézne ki olyan röviddel?

Később már magamat kiokítva, persze tudom, hogy megváltozna telejsen az irányítás és agresszívabb lenne a kanyarodás, de anno nekem erről egy szót se mondott, ahogy arról sem, hogy esetleg próbáljak meg a 44 centis kormány helyett egy 38-asat. Magamtól le is cseréltem, egy normális, rövidebb stucnival és azóta sokkal komfortosabb lett.


3. Az utolsó sztori az friss, vettem egy bringát használtan. Azóta mindent meg tudok csinálni már szinte, amihez nem szükséges speciális célszerszám. A kerekszett ami a brongához volt, újonnan több mint 1000 euró. A hátsó kazettatestben lévő két csapágy sajnos már kotyogott, így bevittem hozzájuk. Kérdeztem, hogy van-e célszerszámuk, amivel ki tudják nyomni a csapágyakat? Azt mondták igen. Jó, mondom akkor nem állok neki otthon kiütögetni, bár egy videót találtam ahol megmutatják hogy kell.

Bevittem a kerekeket is, hogy nézzék meg, zsírozzák újra.

Egy hét múlva jeleztek, hogy kész a bringa. Bemegyek, a csávó mondja hogy a kazettát sajnos nem tudta megmenteni (??) , rakott rá újat, az első kerékbe is új csapágyak kellettek. Ezért a manőverért és még pár bowdenért otthagytam több mint 60 ezer Forintot.


Most jön a slusszpoén. Kérdeztem, van-e náluk a patkófék felfogatásához használatos imbusz anya? Igen, csak hozzam be a régit, mert több méret van.

Hazamentem, visszamentem, elővett egy dobozt amiben rengeteg ilyen bontott anya volt és keresett egy jót. Gondoltam megkérdezem, mennyivel tartozom? "Egy ezres"

Természetesen számlát semmiről nem kaptam.

Többet egy fillért nem fogok otthagyni, nem hogy forintot.


ápr. 17. 15:29
1 2
 1/14 Hellmano ***** válasza:
74%
Lehúzás az egész, mivel sokan nem értenek semmit se a bicajukhoz, így kénytelenek elvinni a szerelőhöz és ott jól le is húzzák az illetőt (nem mindegyik, de a legtöbb kihasználja, hogy nem értenek az emberek semmihez...persze többet nem is viszik hozzájuk ez is benne van a pakliban, de a te eseted is mutatja, hogy azért még jó párszor átcsesztek, mire rájöttél, hogy nem méssz többet hozzájuk).. Még régen én is egyszer elvittem monoblokkot kicseréltetni, majd bemegyek kérdezem mennyi lesz? Azt mondja nekem a figura egy 10-es, de ilyen flegmán , én megy ugyanilyen flegmán visszakérdeztem, hogy mi? Nem sok az egy kicsit? A válasz, na jó akkor 6 ezer...mondom az jobban hangzik, azt ennyi volt, különben simán kifizettete volna a 10 ezret.
ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azért vittem be, mivel ez tényleg egy top kerék és nem akartam szétbarmolni. Ennyi erővel kiütögethettem volna én is a csapágyakat, max. szétcseszem és veszek egy újat online, én is fel tudom tenni.

Ja meg full tiszta zsír a kazettatest, igazán letörölhették volna.


Eddig se volt nekem a csávó túl szimpatikus, olyan kerékpársznobnak tűnik. Sokszor nem voltam náluk, de valahogy mindig reméltem, hogy igazából kedves, csak a stílusa olyan amilyen.

Van egy másik szerviz, ott szoktam vásárolni néha, de oda csak jövő hónapban tudták volna fogadni. Most már értem miért...

ápr. 17. 16:11
 3/14 MGéza ***** válasza:
74%

Nálam az ezer km-et futott sort akarták cserélni hogy hát, a lánc már határeset, akkor a sort is. Mondom ne vicceljünk már... Egy Deore sort nem fogok venni 20k forintért csak, mert a lánc nyúlt kicsit és akkor még a felrakásért is fizessek.

Abban persze bele kell nyugodni hogy a nagyszerviz olyan 40k körül indul mostanában, de hát semmi nem lesz olcsóbb.

ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyenek sajnos.

Én vettem egy öreg német biciklit nagyon olcsón (szaladgáláshoz), kicsit el volt hanyagolva szegény, ez tény. Betértem vele az első szervízbe egy kisebb problémával, hát majdnem kiröhögtek és kb. azt ajánlották dobjam a kukába... Kissé rosszul esett, de nem adtam fel, legközelebb másik szerelőhöz vittem pironkodva, ő meg csodálkozva mondta, hogy miért, ez egy jó bicikli. Nem értek sajnos a szereléshez, de apróbb dolgokat megcsinálgattam rajta és szépen, szorgalmasan pucolgattam. Következő alkalommal egy harmadik szerelőhöz estem be, mert épp ott romlott el valami, ő meg még meg is dícsérte, hogy milyen szépen rendben van tartva, és egy apró beállításért nem is kért semmit. Ez már két éve volt, azóta is használom a bicajt és meg is szerettem.

ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 tothp ***** válasza:
100%

Ezért van az, hogy apránként megveszem a célszerszámokat. És mindent megcsinálok magam.

Még egy komolyabb centírállvány hiányzik.

ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen okésak, aki olyan hogy első szopatás után is visszajárogat, az meg is érdemli, hogy mindig megkopasszák.
ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Az 1. pontról annyit, hogy nekem is volt ilyen, de legalább felhívtak hogy nincs fekete küllő, berakják-e ami van, vagy várjunk 2 hetet mire megjön a fekete.

3. ponthoz: igen, ez így megy, van bontott alkatrész és abból adnak ha van alkalmas. Én is vettem már így kónuszt ami sokkal kevésbé volt kopott mint az amit cserélni kellet. Szintén az a szitu mint előbb: vagy várok heteket mire lesz új alkatrész, vagy veszek egy jó bontottat. A te döntésed.

Számlát nem kaptál... és kértél??

ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
Számlát nem kapni vagy kérni kell, hanem ADNI!
ápr. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért meghallgatnám ezeket a sztorikat az ö szemszögülből is, még mielőtt ítélkezünk. :)
ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy ideje nem bringázom, mert olyan maja van, amit én már nem tudok megjavítani. És mivel nincs egy ismerősöm se, aki megtudná szerelni, csak a szervizek maradnak. Amivel amúgy nem is lenne bajom, csak félek, mert nem tudom mire számíthatok.

És hogy hova vigyem...

Otthagyni sem szeretném a bringám. Van olyan szerviz, ahol ott lehetek szereléskor?

Te most a sztorijaiddal még jobban elvetted a kedvem...

tegnap 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!