Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen gravel bikeot vegyek?

Milyen gravel bikeot vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gravel bikeot szeretnék venni. Nem szeretnék rosszat venni, mert hosszabb távra tervezném megtartani. A keret 300.000 környéke. Az alábbi 3 biciklit néztem, de nagyon különböznek és mindegyiknek van olyan része, ami nem tetszik és nem kinézetre, hanem anyaghasználatra, vagy megoldásra (váz, váltó, fék).


Eddig ezeket néztem:

[link]

[link]

[link]

[link]


Melyiket választanátok? Szavazás lentebb.


Ha esetleg bármilyen más bringát tudnátok ajánlani, ne tartsátok magatokban! Illetve tanácsokat is megfogadok, hogy mire figyeljek gravel vételénél.



ápr. 17. 20:19
A kérdező szavazást indított:
Kross Esker 1.0
Kross Esker 2.0
Csepel Rapid 3 Sora
Triban GRVL 120
Valami más, válaszként megírom
6 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Amelyiknek szebb a színe.
ápr. 18. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Ezek közül én egyiket se venném. Clarist, olcsó Microshiftet kerülném, a Csepel acél villás, szétrázza a kezedet.

Ami a legfontosabb egy gravelnél: karbon villa. Terepen fogsz menni viszonylag vékony gumival, az egyetlen dolog, ami védi a kezed épségét, az a karbon rugalmassága. Nem a bukkanók fogják kinyírni az ízületeidet, hanem a rezgések. Azokat egy acél vagy alu villa nem tompítja. Sokkal hamarabb el fogsz fáradni, mint egy karbon villás biciklin.

ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Egy jó gravelre a 300 sajnos nagyon kevés. Amikor én vettem, nekem ezek a szempontok voltak fontosak: Hidraulikus tárcsafék, Shimano (lehetőleg GRX) szett, alu váz, karbon villa. Ez így használtan is olyan 400-tól indul, újonnan meg kb lehetetlen.
ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem is megvan a preferenciám: minimum sora szett, alu váz, karbon villa. Ezért is írtam, hogy amiket linkeltem, mindegyiknél van valami nyűg, ami nem teljesül ezek közül.


Esetleg Compelt ismeritek? Én életemben nem hallottam róla, de van egy ilyen használt bringa, amit kinéztem. Sora szett, tárcsafék (persze csak mechanikus), alu váz, karbon villa. Mit gondoltok erről? Annyira nem lehet rossz, mert a körítés nem gagyi, de mégse egy nagy márka, viszont azt néztem németeknél, osztrákoknál egész elterjedt.

ápr. 18. 14:33
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és tárcsafék. Azt nem is értem miért nem alap már egy gravel bringán még az olcsóbb kategóriánál is.
ápr. 18. 14:33
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a legocsmányabbat vedd meg.
ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 MGéza ***** válasza:
35%

#5: Nem alap bizony, sőt sokszor sajna mix szetteket állítanak össze a gyártók, a GRX 400 mellé felkerül valami jobb bowdenes, holott a teljes alap GRX szett már hidraulikussal nyit. De a vevő ha nem nézi meg alaposan mit vesz, akkor eladják neki úgy. Jó hidrotárcsás gravel 600k körül nyit.

Kínálkoznak persze egyéb utak:

Például veszel egyenes kormányos, de Sora szettes fitnesst vagy hasonlót, átalakítod gravel kormányosra. Arra kell figyelni hogy a szett gond nélkül átvariálható legyen.

Veszel egy jobb montit, Surly Coner bart vagy annak alis karbon verzióját, arra átszereled. Itt építőt és tippeket is kapsz, amúgy lehet vázszettet is venni, Csepel Rapid népszerű.

[link]

ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hidraulikus fék nekem nem kellene, nyilván jobb, de a keret nem engedi, így egy korrekt bowdenes tárcsás modellel bőven elvagyok.


Az építés felmerült, de akkor már csak úgy, hogy ha az alap váz gravel lenne és úgy építeni hozzá a körítést. Ha más a váz, akkor az úgy nem tudom mennyire lesz jó hosszú távon.

ápr. 18. 20:43
 9/13 A kérdező kommentje:
Csepel Rapiddal szemeztem, de acél váz, aminek nyilván vannak azért előnyei, de kevesebb, mint előnye (súly adatot pl Csepelnél egyik bringa esetében sem találtam).
ápr. 18. 20:44
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Pedig én látok súly adatokat is.

Ez csak úgy első klikkre (fitness):


"Súly 12,3kg"


[link]

ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!