Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen cipőben érdemes nekivág...

Milyen cipőben érdemes nekivágni télen biciklizésnek?

Figyelt kérdés

Mert felvettem tegnap egy vászon sportcipőt, és két kilométer után lefagyott a lábujjam, jöttem is haza. Bakancsot ajánljátok? Vagy húzzak a lábfejemre egy szatyrot, az ér valamit?

És kesztyűt milyet ajánlotok?



2016. nov. 25. 09:11
 1/5 Laccerx válasza:

Cipőre húzható lábmelegítő, kamásli. Van vízálló verzió is, ami vékonyabb és inkább csak eső és szél ellen véd, de az ellen nagyon jó. Vagy legalább bőr cipő. Az a lényeg, hogy ne fújjon át rajta a szél.

Kesztyűből a hőmérséklethez és terephez illő. Én mást használok 5-10 fokban, mint mínuszokban. Ha nagyon hideg van (vagy fázós vagy), egy vékonyabb síkesztyű is lehet, ha még tudsz benne fékezni és váltani. Nekem pl a Decathlonos bringás kesztyűk bejöttek ár/érték arányban, de egy Aldissal beszívtam, a bélése hamar elvált a külső résztől, nehéz lehúzni a kézről. A decathlonban van rikító sárga színű, ami sötétben külön jó lehet.

2016. nov. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2zokni...

a szatyor nem jó mert nem szellőzik. bár ha csak lassan tekeregsz akkor lehet hogy jó.

Esetleg téli bringás cipő.tudom drága de ha sokat tekersz télen akkor megéri...ha nem vagy tini akor akár 10évig is kitart(ha nem valami vacak)


én bakancsban nyomtam.

kesztyű:a sima kötött kesztyű is jó aztán kikopik és elszakad...azt is venni kéne.northwave skeleton winter-drága de szép.

de amugy a 6000ft+kategoria az ami tényleg jó. itthon sajnos biztosan drágább de a minőség...szóvala házi praktikák csak ideig óráig működnek, illetve bizonyos felhasználási területeken.pl:boltba járás.

a komolyabb tekerés komyolabb felszerelést igényel.

2016. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem bonyolítom ennyire a dolgot..

1db magas szárú, bőr, bunda béléses bakancsom van, télire impregnálva (vízálló). Felveszem belül frotír belsejű zoknival (puha, meleg, szellőzik, laza így a benne lévő levegő szigetel).

A kamáslit utálom, mert kb. minden cipőmre külön kéne venni, mert más formájúak és méretűek. A neoprén berohaszt és állandóan mosogatni kell.

2016. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Télen a montival kényelmes klasszik bőrbakancsban, két zokniban járok kirándulni. Terepen, erdőben amúgy is hasznos a bakancs. Lényeges a végtagok melegen tartása, nagyon javítja a komfortérzést (láb, kéz, nyak/fej!)
2016. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Ahol a lábfejed fagy, ott a térded már jéghideg!

Oda is kell plusz védelem, ha nem akarsz negyven évesen úgy kattogni, mint a selejtes orosz vekker.

2016. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!