Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni egy ilyen túrára?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt lehet felkészülni egy Erdélyi júliusban esedékes 300 km-es(4-5) napos biciklitúrára? És mennyit tekerjek naponta, hogy majd ne fulladjak ki? Kösz
2011. ápr. 4. 06:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire vagy edzésben. 300 km 5 napra nem sok, még ha hegyen-völgyön mentek sem.

Csináld azt, hogy elkezdesz biciklivel közlekedni, suliba/munkába, de utána pl. bevásárolni is. Így nem vesz el külön időt az edzés, csak egyszerűen napi szinten használod a biciklit. Mi a családdal szoktunk túrázni járni, és egy ilyen jellegű túrára soha nem edzünk külön, bőven elég az, hogy a napi közlekedést biciklin oldjuk meg. Különben sem lenne időnk edzeni.

Esetleg előtte egy hónappal érdemes lenne elmenned egy 200 km-t tekerni, ezt úgy lehet egyszerűen megvalósítani, hogy nézd meg, ki lakik tőletek kb. 100 km-re, egy hétvégén szombaton tekerj le hozzá, vasárnap meg vissza. Mivel ez így egy napra durvább, mint a 300 km 4-5 napra, ha bírod, akkor az is tuti menni fog :)

2011. ápr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

előző sok okosságot írt!


fontos valóban, hogy fokozatosan szoktasd magad a bringához, használd a mindennapi életben egyre többet. aztán ha ez megvolt, utána tekerj edzés gyanánt hetente párszor 20-30 km-eket, a vége felé lehetőleg emelkedősebb helyeket is beiktatva.


és ez nem feltétlen azért fontos, mert nem bírnád, sokkal inkább szoktatnod kell a fenekedet a nyereghez. ha túra közben "töri be" a bringa, akkor megőrülsz :) ha már ott leszel, így is úgy is kibírod már ezt a túrát (mert tényleg nem sok), a lényeg az, hogy ha előtte ügyesen edzel, akkor élvezni fogod magát a tekerést is, és nem az kattog majd a fejedben végig, hogy miért kellett ezt elvállalni. élvezed a tájat, a sportolást, a friss levegőt, teljesen más így bringázni, és ezért megéri edzeni :)

2011. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. S ez a "betörés" milyen érzés, hamar begyógyul?
2011. ápr. 4. 13:11
 4/8 anonim válasza:
ha edzésben vagy semmi. 300 km ennyi időre tényleg nem sok. De ha addig napi 5 km-t tekersz átlagban az is elég.
2011. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az elején fáj, de ha folyamatosan szoktatod magad hozzá egyáltalán nem vészes. én csak azért írtam, mert anno belevágtam egy túrába úgy, hogy évek óta nem bicikliztem, aztán a 3. napon már kiállva tekertem szinte végig, annyira fájt a fenekem :D másnap fájdogál valamennyire, aztán hamar elmúlik.
2011. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs ezt egy másik kérdéshez akartam linkelni
2011. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 4. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!