Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Naponta 30-40 km kerékpárral...

Naponta 30-40 km kerékpárral hogy hat a szervezetre? Az egész testet kondiba tartja?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

GreenTea


Valószínüleg kondiban tart.

2011. ápr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fantooom ***** válasza:

A keringési rendszert tarja nagyin jó állapotban, valamint a lábakat.

Az hogy az egész testet kondiban tartja csak azért nem helytálló mert, pl a karokat, mellet, hátizmot nem edzi :)

2011. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A másodikhoz annyit, hogy a keringési rendszert kiválóan karban tartja és a láb izmokat erősíti természetesen. Ezen kívül a karomon néhány olyan izom jelenik meg tőle minden évben újra és újra, rendszeresen amit korábban még sohasem láttam.


A keringésre gyakorolt hatásáról..

Nálam 2008 után egy néhány éves kihagyás következtében keletkezett szívbillentyű vastagodást hozott rendbe a kiadós bringázás. Igaz, halolaj kapszulát is szedek és CLA-t is. Ehhez szoktam bringázni hetente egyszer 50-80 km-t mindenféle úttalan utakon, főleg a természetben. Nem rohanósan, inkább hosszú távon időben és távban és nagyon kényelmesen. Annyira nyomom csak ahogy jólesik.


Amikor ki kellett hagynom korábban pár évet munkahelyi gondok, átszervezések miatt (nem lényeges részleteznem), akkor sok minden stressz ért és cukorbeteg is lettem és ezért kivizsgáltak minden szempontból.


A kardiológus szív billentyű meszesedést állapított meg, ami az ultrahang képernyőn nagyon jól látszott. Pár évvel későbbi vizsgálat alkalmával meglepődve mondta a doki, hogy nem látja a vastagodást, eltűnt.


Kérdeztem, hogy az ilyesmi fel szokott szívódni? Azt mondta, hogy nem, de ez eltűnt. Igaz, hogy nálam akkor tűnt el az a réteg, miután a bringa mellett elkezdtem szedni az omega-3 olaj kapszulákat (halolaj és CLA) és azokból napi 2-2 grammal a szervezetemben, hajtottam a bringát, magas pulzuson.


Egyébként a tél után eleinte, tavasszal csak kb 20 km-eket megyek. Miután kicsit össze szedem magam, már nem nagyon vannak ilyen korlátok, főleg ha kreatin monohidrátot is szedek mellé. Igaz, annak csak az első kettő hónapban van érezhető hatása. Utána ki kell hagyni legalább fél év kreatin szedést, hogy megint jól érezhetően gyorsítsa az izom anyagcserét, ezzel csökkenti az izom fáradását és javítja a teljesítmény leadása közti üres, rövid pihenő szakaszokban a regenerálódást és az anyagcserét.


Lehet, kicsit eltértem a témától, de ezek jutottak eszembe róla.

2015. jan. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!