Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A 29" kerekekkel felszerelt...

A 29" kerekekkel felszerelt kerékpárral nagyobb sebességet éehet elérni ugyan olyan pedálfordulattal, mint a 26" kerekekkel szerelten?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 18:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A 29" kerekekkel felszerelt kerékpárral nagyobb sebességet *lehet elérni ugyan olyan pedálfordulattal, mint a 26" kerekekkel szerelten?


Elírtam, elnézést...

2011. nov. 20. 18:06
 2/11 anonim válasza:
100%

Igen, hiszen bármilyen áttétellel is tekersz megvan hogy hány pedálfordulat eredményez 1 kerékfordulatot.


Ez mindkét méretű keréknél egyenlő lenne.Viszont az, hogy mennyi utat teszel meg 1 kerékfordulattal azt a kerék "kerülete" adja és ez az átmérő függvénye. Szóval minél nagyobb a kerék annál több utat teszel meg és persze annál nehezebb tekerni... :D

2011. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

pont baromságot írt az előző. Csak akkor igaz ez az állítás, ha azonos áttétellel van szerelve mindkét bicó.


amúgy, nem feltétlenül jobb a nagyobb kerék, mert nagyobb felületen érintkezik az aszfalttal, ezért nő a gördülési súrlódása, ami miatt még plusszban nehezebb a hajtása.

2011. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Gördülési súrlódás" nem létezik. A kerék és a talaj között fellépő súrlódási erőt éppen hogy a kerékpár hajtására tudjuk felhasználni (ezért lehet kipörgetni a kereket pl. vizes faleveleken: kicsi a súrlódás, csak pörög a kerék, de nem gyorsul a bicikli).


Gördülési ellenállás viszont van. Viszont ez annál kisebb, minél nagyobb a kerék. Ezen csak nyersz a nagyobb kerékkel. Csapágysúrlódás is van, ennél is a nagyobb kerék a nyerő (mert kevesebb fordulatot tesz meg azonos távon). Légellenállás szempontjából viszont a kis kerék a jobb, ezért vannak olyan biciklik, amiknek az első kereke 26-os, a hátsó 28-as (úgy rémlik, hogy a pályaversenyeken, meg esetleg a triatlonisták használnak ilyet, de az utóbbi nem biztos).

2011. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Miért írtam volna baromságot? Én 1 bicóról beszéltem mondjuk kerékcsere esetén.(Nem gyakorlati a példa...)


"Ez mindkét méretű keréknél egyenlő lenne."


Szövegértés 1-es gratula :D

2011. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Úgy döntöttem maradok a 26"-os kerekeknél :)
2011. nov. 22. 06:51
 7/11 anonim válasza:
Pedig tényleg jobb a 29!
2011. dec. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
igen.
2011. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nemtom feltűnt-e, de a 29-eseken gyárilag kisebbek a meghajtó lánckerekek.

Vagyis kb. ugyanazt a távot teszed meg egy fordulat alatt.


A magam részéről nem értem ezt a 29-es mizériát, nem láttam még olyan szempontot, amiben jobb lenne.


A küllőhossz miatt viszont rosszabb a helyzet, a hosszabb küllő több rugalmas energiát nyel el.

A gumi súlya is értelemszerűen nagyobb.

A kormány legalacsonyabb helyzete is az egekben van, pláne egy teló esetén. Afféle nyugdíjas néni tartásban lehet csak tekerni emiatt.

A súlypont is magasabbra kerül, ez sem feltétlenül jó a montikon.


De tényleg, írjon valaki olyat, ami miatt érdemes ez a felhajtás a 29-esekkel. Én inkább vmi generációs divatot látok ebben, "nehogy már 26-os kerekem legyen, a faternak is olyan van" alapon.


Hát aztán meg egy 160cm-es embernek megfelelő váz ahogy kinéz egy 29-esen! Inkább mulatságos az az erőszakolt geometria.

2015. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kérdező:

Maradj csak nyugodtan a 26-osnál.

Ha kell, veszel egy erősebb fogaskoszorút hátra, és veszel nagynyomású gumit, ha a sebesség kell.

Teljesen felesleges az átállás 29-re.

2015. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!