Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek nem ciki, hogyha...

Szerintetek nem ciki, hogyha egy túrázó (sport) biciklin a pedálon ilyen kosár van, amibe be kell tenni a lábat, hogy ne csússzon ki az ember lába?

Figyelt kérdés
nem gyerekes??
2011. ápr. 24. 21:09
 1/10 anonim válasza:

Kit érdekel,hogy gyerekes-e? Egyébként szerintem ne az.


Én nem tartom cikinek, viszont nem használnám, mert félnék, hogy ha bármi gáz van a lábam ott marad...egyáltalán nem tartom hasznosnak, de lehet, hogy tévedek.

2011. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én voltam jópár kerékpártúrán, és mindig végignéztük ám, hogy kinek van ilyen lábtartója, és mindig körberöhögtük azt, akinek volt. De csak ezen röhögtünk ám...


Amúgy felnőtt emberek vagyunk, egy túrán nem cikizzük a másikat, hanem segítjük, ha szüksége van rá, akár fizikailag, akár mentálisan.

2011. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A versenybiciglimen ilyet használok, és lesz@rom, ha valakinek nem tetszik, mert nekem kényelmes :) nem csúszik le a pedálról a lábam, de az spd-vel szemben van egy kis mozgástere.

Én meg azon a visszatérő okoskodáson röhögök, hogy ha helyzet van, akkor beleragad a lábam. (segítek: nem ragad bele)

2011. ápr. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Clips-re gondolsz? Miért lenne gyerekes? Én a versenybringámra csináltam itthon magamnak bőrből, nekem is van a pedálon és sokkal jobb így tekerni mert nem ugrál le a pedálról a lábad. Szerintem egyáltalán nem ciki, vagy ha az is qrvára nem érdekel mert fogja a lábam és sokkal biztonságosabb így tekerni, de azért megállásnál oda kell figyelni, mert majdnem estem már el miatta... :D
2011. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyerekes? Már miért lenne gyerekes? Legjobb tudásom szerint, amíg nem találták ki a lookot meg az spd-t, addig a versenyzők is ezt használták.


Az meg érdekes kérdés, hogy többet esik-e az ember, ha a lába a pedálra van kötve. Én spd-t használok, így két év után már 0.1 s alatt ki tudom akasztani a lábam, anélkül, hogy odafigyelnék. Pár hete viszont majdnem elestem egy spd nélküli biciklivel. Rutinból ki akartam akasztani a lábam, de nem hallottam a kattanást, és lassan fogtam fel, hogy most nem is kell kattannia.

2011. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
miért lenne gyerekes? Én is gondolkodtam rajta. Amúgy meg ki nem szarja le, hogy más mit gondol. :) Mi amikor túráztunk, tescos szatyorban tettük fel a hálózsákot, lehet hogy égő, de ki érdekel. A célnak megfelelt, nem másokkal kell foglalkozni, hanem hogy jól érezzétek magatokat.
2011. ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Terepre szerintem nem jó, ha hirtelen meg kell álni, nem tudod kivenni a lábad, szerintem az SPD jobb, de ahhoz cipő is kell, drágább is. De egyáltalán nem gáz.
2011. ápr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Gondolom a klipszre gondolsz. Egyáltalán nem ciki, sőt sok előnye is van.

- Megelőzheted vele a pedálról való lecsúszást.

- Tekerésnél nem csak a hajtókar mellső helyzetében hajthatod a bringát a pedál taposásával, hanem a klipsszel a hajtókar hátsó helyzetében tudod húzni is a pedálokat.


Más kérdés, hogy amíg teljesen nem szoksz hozzá, addig elég nagyokat lehet burulni a megállás előtti álló helyzetből, mert elfelejtheted kihúzni a lábaidat a klipszből.

2011. ápr. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki, profi bringások és futárok is használják. Gyerek biciklin ilyen nem is láttam.
2011. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem muszály ilyen a pedálra... ha olyan pedált veszel aminek tüskés fogazata van, arrol sem csúszik le a lábad abban biztos lehetsz :)
2012. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!