Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen pedált vegyek egy...

Milyen pedált vegyek egy országúti bringához?

Figyelt kérdés

Városban szeretném használni és pedált keresek hozzá:


- patent pedált nem akarok mert sok gond van a ki és bepatentozásból


- klipsz pedált megint nem akarok mert életveszélyes


Olyan kéne ami hagyományos és jól fogja a lábat.


2011. szept. 29. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Gázpedált.
2011. szept. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs is sok gond a ki-be patentozásból. Két esés kötelező az új patentpedállal (egyszer, mikor nem csatol ki, mikor kéne, egy pedig mikor kicsatol, mikor nem kéne), utána nem lesz gond, sőt, függőséget okoz, többet nem akarsz majd másféle pedált használni.


A nem-patent pedálról régebbiek az emlékeim, egy ideig volt gumírozott műanyag (új korában szuper volt, de lekopott a gumi, és onnantól abszolút nem tapadt), meg fém (ilyen cikkcakkos szélű lemezizé, azzal csak akkor volt a gáz, ha belerúgtam).

2011. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A patentot 2hónap után reflexből nyomja az ember.sok idő de ha sokszor esel akkor ne bringázz.Mondjuk csak városba nem az igazi,és versenyzés nélkül igazából értelmetlen.

ilyen lemez kéne,én arra ráb@sztam de országúton lehet,hogy jó.esetleg platform,hülyén fog kinézni dejól fogja a lábat-fölleg a nagytüsis.

2011. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ha van még ötletetek, akkor azokat is szívesen meghallgatom!


Na most, én fogok venni, egy (nem olcsó) országúti bringát, és nemigazán szeretnék még csak 20,000 Ft- se pedálra, és még egyszer ennyit, egy cipőre költeni.


Egyenlőre olyan pedált keresek:

- ami nem patent (mert drága)

- és nem klipsz (mert életveszélyes)


Ha lesz lehetőségem, akkor biztosan fogok venni, egy patent pedált, és cipőt, mert ha már csak 7°-ot fordítasz a lábadon, kipattan, úgyhogy meglehet szokni, de egyenlőre túl drága megoldásnak tűnik.

2011. okt. 1. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor platform pedál, vagy fém pedált ajánlanám, inkább a fémpedált.

Viszont én is amondó vagyok, hogy majd ha lesz pénzed egy SPD pedálra, akkor vedd meg. Lehet már venni jó pedált 8-9E forintért, 20E-ért már olyat kapsz, ami a te céljaidhoz felesleges. A cipő valóban drága, de azt is megúszhatod 15-20E forintból. Az esés, mint azt az előttem válaszoló is írta, kötelező. Én amikor először mentem SPD pedállal, nem estem, tehát ha lassan (keveset használva, majd egyre többet) jössz bele, akkor akár meg is úszhatod esés nélkül :D

2011. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hat szerintem majd ha lesz patent pedálom nem a rendes úton fogom kipróbálni és gyakorolni a használatát, hanem itt a környéken a Lurdy ház előtti üres placcon!


köszi szépen! további jó hétvégét!!

2011. okt. 2. 08:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Esetleg készíthetsz magadnak házi powergrip-másolatot, az párszáz Ft-ból kijön. Nézd meg ezt a két linket:

[link] (mi az a Power Grip, angolul)

[link]

(elkészítés, japánul, de vannak képek)

2011. okt. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hmm... érdekes !! thx!
2011. okt. 2. 21:38
 9/9 anonim válasza:
patentpedál neméri meg,ha csak városba mész és nem versenyzel Klipszpedál a legjobb mert véd is deha esel akkor "kiold" én amikor klipszel estem akkor kilazult a klipsz. és ez a mozdulat megmaradt és patentosnál is kitudom oldani amikor esek:) de klipsz a favorite olyannak aki kezdő:)
2012. máj. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!