Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Átlehet így alakítani a...

Átlehet így alakítani a kerékpárt?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy neuzer MTB kerékpárt,, [link] Átszeretném alakítani úgy , hogy az első lánckerék (legnagyobb) 52-fogszámú legyen a hátsó pedig 11-fogú (legkisebb). Szervizben áttudják így alakítani? Egyábként, általában mi a véleményetek a neuzer kerékpárokról? Elsősorban az olcsósága miatt szeretném megvásárolni.
2011. okt. 30. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, átlehet alakítani. Nem tudom, single speedet akarsz belőle csinálni, vagy váltót is akarsz rátenni? Gondolom akarsz váltót is rátenni. Ha váltós akkor egy verseny MTB kerékpár teljes hajtása kellene (Fogaskoszorú, Váltó, Lánc) ez így egyben elég dárga lenne. Ha elölre akarsz egy 52fogast és hátulra meghagynád a jelenlegit akkor megoldható. Csak leszedik elöl a fogaskerekeket meg a váltót és ráteszik az 52fogast. Így emléletileg csak a szervízt és az első cseréjét kellene megfizetned. Nem tudom ezen mekkora a fogaskoszorún (hátul) a legkisebb.

Ezt kérdezd meg, de szerintem felesleges a hátsó fogaskoszorút cserélni ha elöl 52 fogas van. Vagy ha single speedet akarsz akkor egyszerűbb a dolog, viszont ez nem ajánlott MTBre.

2011. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hátsó legkisebb 14-fogú. Azért akarom átalakítani, hogy gyorsabb legyen.
2011. okt. 30. 15:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen váltót is akarok rátenni.
2011. okt. 30. 15:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Menyire megbizhatóak a Neuzer kerékpárok?
2011. okt. 30. 15:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor viszont azt hiszem érdemesebb lesz neked az egész fogaskoszorút kicserélni. Ha versenyezni akarsz vele akkor váltót is és váltókart is. Csak mert MTB nem arra van, hogy gyors legyél vele. Nem tudom neked mi a gyors. Nekem a MTBn 42fogas elöl. Így is megy a 30 gond nélkül.


A Neuzert nem nagyon ismerem. Nem a legobb az tény. Főleg ilyen 30.000FTos bringát nem vennék tőlük ami kb. teszkóbájk szintjén lehet...

2011. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első kérdés az, hogy van-e értelme?!

NINCS!

A kérésből látszik, hogy kezdő vagy. Nem fogod tudni kitekerni azt az áttételt. Hegyről lefelé OK, de ott inkább csak gurulnál. Mindhárom montimon 44/11 a legnagyobb áttétel. Ezzel fél órán át tudok menni szélcsendben 36-40-es tempót. DE nem 11-ben van hátul, hanem pörgetek.

2011. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igy van, egyetértek: egy montira az 52/11 egyszerűen kihasználhatatlan.

A versenybiciglimen is leginkább a lejtőre rátekeréskor vettem elő :)

Szerintem felejtsd el az ötletet.

2011. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!