Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » SZerintetek megeri uj bringat...

SZerintetek megeri uj bringat venni?

Figyelt kérdés
van egy 7 es fel eves MTB-m,ami acel vazas,van teleszkopja,de csak 24 inches kerekei vannak.SZeretnek venni egy 26 inches kereku alu vazas,MArzocchi-s teleszkoppal rendelkezo Univega bicajt.FOntos hogy mekkora a kerek merete szerintetek?En ugy vettem eszre hogy a 24 inches kerekeimmel sokkal nehezebben tudok menni mint egy 26 inches kereku bicajjal.AMugy 15 evs vagyok.Elore kosz a valaszokat.A bicajozas ferditheti a hatat?(tudom ez buta kerdes)
2011. dec. 30. 12:08
 1/7 A kérdező kommentje:
amugy az uj bicaj szerintem olcso, 70ezer Ft
2011. dec. 30. 12:16
 2/7 anonim ***** válasza:
hát a 26-os tényleg sokkal könnyebben gurul, de nem csak ettől függ, hanem a gumi szélességétől, a légellenállástól, stb. A 26 ost is be lehet állítani úgy hogy egyenes háttal legyél rajta, csak akkor már megint nehezebb menni vele.
2011. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 -Fremen- ***** válasza:

A 26osnak nagyobb a kerülete, így a tekerés is hatékonyabb, könnyebben veszi az akadályokat. Ha neked ez a tapasztalatod, vegyél 26osat.


A hátfájás akkor alakul ki, ha sokat kell görnyedned, ezt az ülésmagassággal tudod állítana, valamint jó hosszúságú vázat kell venni. A sok ülés valóban nem tesz jót a gerincnek, és a belsőszerveknek sem, hogy rágörnyedsz, ezért én mindenképp ajánlok biciklizés mellé lazítást és tornázást.

Nem buta kérdés, sőt, nagyon fontos, ha vannak panaszaid, vagy tudod hogy gerincferdüléses vagy.

2012. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 24-es kereket elvben könnyebb megindítani, de végsebességben és terepen jobb a 26-os. Egy ideje a 29-es terjed.

Ha terepezel, akkor a 24-est el kell felejtened.

A fiatalok általában nagy bringát vesznek, mert ők már nagyok... Szaküzletben vedd meg a biciklit és hallgass az eladóra.


(Jártam már úgy, hogy 16-os vázat kerestem, az eladó meg kioktatott, hogy ezek mind 26-os bringák.)

2012. jan. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hátadat nem a görnyedt kerékpározástól kell félteni, hacsak nem mész napi 6-10 órát. Viszont a kerékpározás tényleg nem edzi a hátadat, ami viszont fontos lenne - ezért a kerékpározás mellé célszerű hát- és hasizom-erősítő, tartásjavító tornát végezni.
2012. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kosz a valaszokat
2012. jan. 7. 18:50
 7/7 -Fremen- ***** válasza:

" Szerintem a hátadat nem a görnyedt kerékpározástól kell félteni, hacsak nem mész napi 6-10 órát. Viszont a kerékpározás tényleg nem edzi a hátadat, ami viszont fontos lenne - ezért a kerékpározás mellé célszerű hát- és hasizom-erősítő, tartásjavító tornát végezni."


Ezzel nem értek egyet, amint mondtam, függ több dologtól is, és a kerékpározás bizonyos fajtái nagyon is edzik a hátat, ezen felül persze lehet erősítő gyakorlatokat végezni, ha ezt kevésnek látja az ember. Például ha gerincferdüléses valaki, akkor a kerékpározást kifejezetten ajánlják neki, azért fontos, hogy az ember ne karótnyelve tekerjen, mert egy ilyen embernek másképp esik a terhelés a gerincére. Tehát ha alapvetően is gyenge a háta az illetőnek, akkor has és hátizomerősítő gyakorlatokat kell végezni. Nem teljese felüléseket, hanem deréktól felsőtestemelést pl súllyal, hátrahajlításokat, széles fogású húzóckodást, nyak mögé húzóckodás szintén a hátat erősíti jobban, expander, és különféle gerincmozgató gyakorlatok.

Az is fontos, hogy mellette mennyit ülsz az iskolában, gép előtt, és milyen széken, mit mozogsz mellette. Bár legfőképp az adottságok számítanak.

2012. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!