Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpározás/futás előtt...

Kerékpározás/futás előtt milyen ételt/italt érdemes fogyasztani?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én terepfutok. abszolút nem eszem előtte, nem is szabad. inni viszont iszom langyos cukormentes zöldteát.
2012. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkább közben és utána igyál izotóniás italokat, amik pótolják a víz és ásványi anyag veszteséget. Előtte tényleg ne egyél, és inni se sokat, csak annyit, hogy jó közérzettel indulj neki tekerni. Én a Decathlon-ban szoktam venni port, abból csinálok egy kulaccsal. Bőven elég.
2012. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#1. nem vagyok benne biztos, hogy az izontóniás italok egészségesek. rendes leveles zöld te remek szomjoltó + zsírégető is, nekem azoknak az italoknak annyira műízét érzem, hogy nem tudom meginni.
2012. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A tea is tökéletes, én is szeretem, de nekem bejönnek az izotóniás cuccok is. Az összetevők szerint semmi rossz nincs benne :)
2012. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
oolong vagy mate teát igyál előtte, vagy ha van pénzed akkor lehet venni energitalizáló porokat, de ezek nem olcsók, meg azt se tom ezek mennyire jók futáshoz, mert testépítők használják, de lehet a szívnek nem tesz jót ha futsz vele.
2012. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Zakathol ***** válasza:
Nitrogén Oxid fokozót ne! Citrullin-malát, Scitec Acid Killer viszont lehetőség.
2012. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ilyen időjárás mellett még mindegy.


Ha a nyári 40 fokban kérdeznéd ezt egy egész napos kerékpártúra előtt, akkor azt mondanám, hogy izotóniás italt igyál (irdatlan sok üres tea vagy víz ivásával fel lehet borítani a szervezet ionháztartását. Tapasztalataim szerint 4-5 liter után már érezni a különbséget, persze az életveszély innét még messze van, ahhoz komoly kitartás kell.)


Nem kell ragaszkodni a bolti izotóniás porhoz, az is segít, ha egy ici-pici konyhasót teszel az italodba (én egy csipetnyit szoktam fél literenként tenni). Nincs olyan precízen kiszámolva, de a víznél jobb. Amire még vigyázni kell, az a cukor aránya, 4-7% között jó, a bolti üdítőkben túl sok van, a gyümölcsleveket is hígítani kell.

2012. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen inkább nyárra vonatkozik a kérdésem. Én tavaly nyáron azt a módszert alkalmaztam, hogy szénsavmentes ásványvíz beledobtam egy szelet citromot, vagy lime-ot plusz egy kis levél mentát. Ez nem jó?
2012. márc. 8. 16:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Én magasról tojok az ilyen tudományos megközelítésekre, hogy pl. 2 fekvőtámasz előtt is speciális étrendre váltsak, úgyhogy biciglizés közben narancslevet és sima ásványvizet iszok és kolbászos kenyeret meg almát zabálok. Utána meg sört iszok :)
2012. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sándor G válasza:

he he, jól írtad zoligyerek, nem kell drága izótoniás xarokat, meg pezsgőtablettákat inni,

Bringázás előtt reggelire 1pár virsli, előtte B6 vitamin tabletta 60mg, kaja után 2-3Dl.multivitamin ital , /cukormentes, gyümölcsből készült, min50%os/, indulás előtt egy rostos+mézes Danone joghurt, vagy ha nincs 1banán, és mehet a túra 40km.ig.

Menet közben lúgos 8,2Ph.jú Thermál vizet iszok, ha nincs , vagy elfogy sima mentes ásványvíz is jó.

A szénsavasat mellőzzük,a sör jöhet, pl. én dobozos citromos Gössert választom, ez a melegben jól oltja a szomjat, és csak 2%alkohol tartalmú.

Vagy ha Szentandrásra beérek, 34km.akkor a sörfőzdében +kóstolom a meggyízű, szilva ízesítésű, /valódi gyümölcsökből, készült. aroma+cukor mentes/, házi sört, 1-2pohárral, ez ad némi kalóriát és energiát is a szervezetnek, viszont nem terheli a vesét, alkohol tartalom, 3,6%, szénsav is csak módjával van benne.

Ezután jön az ebéd, egy kis adag pacal, vagy zuza pöri,/nem hizlal/ és jöhet a visszaút, immár közúton gát helyett.

2012. ápr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!