Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csepel Camping (Kemping)...

Csepel Camping (Kemping) régebbi típusi kerékpáromat nem tudom, hogy tudnám szétszerelni? Ebbe kellene nekem segítség!

Figyelt kérdés
Mivel a villa-kormány-stucni elsőrészt nem tudom szét szedni, mert nem úgy van felépítve mint a mostani kerékpároké, olyan felépítésű aminek a kormány közepén van egy megszorító műanyag fej.A másik probléma a hajtókar leszerelése, kiáll az egyik oldalt egy csavarvég egy anyával, amit már letekertem másik oldalt meg egy valami csavar fej lehet( de a felülete gömb alakú) szóval fogalmam sincs hogy lehetne szét szedni ezeket. Válaszokat előre köszönöm.

2012. márc. 17. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

középen meglazítod a kormánynan levő csavart, így kilazul a hozzá kapcsolódó, kormánycsőben szoruló ékkötés, ezáltal ki lehet rángatni a kormányt a helyéről.

a hajtókart meg úgy kell leszedni, hogy kiszeded az ékkötésből a csavart, és a menetes részt elkezded ütni, de úgy hogy a kalapács alá teszel valami puha fémet mondjuk réz vagy alutömböt, és így óvatosan ütöd a kalapáccsal. ez azért kell, mert ha szétvered az ékkötésre vágott menetet, az életbe nem fogod rá visszakapatni az anyát, és mindíg ki fog esni az ék, le fog esni a hajtókarod

2012. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszát! Habár nem lesz könnyű kirángatni a kormányt mert elég rozsdás, a hajtókarnál a csavarnak már a mente megszakadt csak pörgött rajta az anya ezért az leflexeltem, szóval annak már úgy is mindegy :D
2012. márc. 18. 11:00
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
A kormánynál kitekered a csavart kb. 1cm-re, majd visszaütöd a stucniba. Így kilazul a dió v ék és jobbra-balra forgatva ki tudod játszani (közben persze a kereket tartod, ne forduljon a kormánnyal). A hajtókarnál meg ki kell ütni az éket (általában úgyis újat kell bele tenni, úgyhogy nem muszáj kímélni). Ha a menetet leflexelted róla, akkor valamitüskével tudod kiütni -de mindenképpen tarts ellent, ne verd szét a csapágyat. Ha az ék kilazult, akkor már viszonylag könnyen kijön és a hajtókar egyszerűen lehúzható a tengelyről. De a Neten rengeteg leírást találsz erről (is)...
2012. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha a kormánynál visszaütöm 1 cm kitekerés után nem megy tönkre a menet? Hajtást már sikeresen szétszedtem, de a kormány sehogy se jött szét. A neten kerestem, de semmit se találtam róla.
2012. márc. 19. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!