Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van itt olyan akit megbüntette...

Van itt olyan akit megbüntettek azért, mert nem volt valami az előírt kerékpártartozékokból fenn a kerékpáron?

Figyelt kérdés

Kötelező


Fehér színű első lámpa

Piros színű hátsó lámpa

Egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverő (prizma)

Két, egymástól független fék

Csengő

Borostyánsárga színű küllőprizma legalább az első keréken

Fényvisszaverő ruházat (csak lakott területen kívül, ha éjszaka van vagy rosszak látási viszonyok)

Ha a kerékpáros sisakot visel és utast nem szállít, lakott területen kívül max. 50 km/h sebességgel haladhat (ugyanitt sisak nélkül csak 40 km/h a megengedett maximális sebesség.)


ha igen akkor mi nem volt fenn? és mennyi volt a büntetés


2012. márc. 18. 02:05
 1/10 anonim válasza:
Engem éjszaka megállítottak a rendőrök mert nem volt lámpám, de akkor is csak figyelmeztetést kaptam.
2012. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek nem volt lámpája este. Még csak nem is tekertek, hanem egy helyben álltak és beszélgettek. 30.000 volt a büntetés.
2012. márc. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nálunk nem volt ilyenre példa, mert sötét volt és nem vettek észre a rendőrök:D


viccen kívül engem még sose állítottak meg bicajjal ha sötétbe mentem meg világosba se, pedig biztos kapnék büntit, mert csengőm meg elől fehér lámpám nincsen, a hátsó fékem is el van romolva

2012. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor én mit mondjak? :) Beálltam az országúton egy újabb fajta Claas mezőgazdasági gépjármű mögé, mentem szélárnyékban 50 körül. Mögöttem meg jött a rendőrautó, meg sem előztek csak bámulták, hogy mégis mit csinálok...Aztán mikor megállítottak azt mondták, hogy átléptem a sebességhatárt, lámpám sincs, de nem fognak megbüntetni mert látszik, hogy komolyan veszem a sportot és nem hétvégi bringás vagyok. Na ekkor esett le az állam. Lámpám pedig volt, csak a hátizsákban :) Azóta nem állított meg egy rendőr sem...
2012. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak a lámpát szokták komolyan venni. Én ettől függetlenül felszereltem az összes tartozékkal, mert ha valami másért meszelnek le, akkor annyival kevesebb dolog van, amibe beleköthetnek :)
2012. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 claidheamohmor ***** válasza:
pl. az öcsémet két éve, mert éjjel, lámpa nélkül a kormányra applikált barátnőjével részegen a bicikliúton hazafelé tekert. Nem szondáztatták meg, így megúszta ötezerrel.
2012. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! mentek a zöld kezek azóta beszereztem mindent (kivéve a csengőt azt nem találtam az ízlésemnek megfelelőt ezé kapott a bicó egy légkürtöt :D ) rendőrök eddig nem szóltak csak elmosolyodnak meg néznek ,hogy mi f.szvan ott mert 2 kürt van szerelve első villára :D:D
2012. ápr. 7. 22:51
 8/10 anonim ***** válasza:
A légkürt az menő dolog. Autósok is észreveszik legalább...
2012. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azok ellen van :D nem vagyok olyan, hogy emberek mögé állok és kűrt bár nem tagadom 1x2x használom emberek ellen is akik a kerékpár úton mennek ( le van felezve a járda ,fele kerékpár út fele gyalogos és neki ott kel mennie az én utamon ezért kürtöt érdemel mind kivétel nélkül :D
2012. ápr. 7. 23:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ordibálás is hatásos. Egyszer úgy ráordítottam egy fiatal gőrkorizó gyerekre, hogy megijedt és elesett :D
2012. ápr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!