Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek hol tudnék venni...

Szerintetek hol tudnék venni (Borsodban), vagy rendelni újonnan - maximum 50 ezerért - 26"os alu vázas, első teleszkópos, marokváltós kerékpárt?

Figyelt kérdés

[link]


Ehhez hasonlóra gondoltam, szívesen megvenném ezt is, mert sokak szerint megéri az árát, de sokak szerint ennyiért sokkal jobbat vehetnék, csak szét kell néznem.

Segítsetek :D thx



2012. ápr. 11. 14:08
 1/3 Alex Fly ***** válasza:
Ennyiért kb. ezt kapod újonnan. Mondjuk nem értem a logikáját: alu a váz, de minden, általában aluból készült alkatrész itt acél...fordítva logikusabb lenne. A helyzet, hogy a megadott összegből az általad írt paraméterekkel nem igazán fogsz új gépet venni. Vagy olyat, ami az általad írt paraméterekkel rendelkezik ugyan, de minden más az alsókategória legalja. Érdemesebb inkább vásárlás előtt megtoldani az összeget még 20-30000 forinttal, mint utána 1-2 hónapon belül rákölteni a dupláját...
2012. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Nem nagyon ertek ehhez, hogy minek kell alubol lennie es minek kell acelbol lennie, de mivel volt mar acelvazas biciklim, nagyon nehez volt, igy par kilometer utan lihegtem, es a lepcson is nehez volt felcipelnem. Ez is nehez, ennyi penzert nem varom azt, hogy 4 kg legyen, de legalabb nem szakadok meg alatta :) nem vagyok gazdag, nalam ez mar a maximum ar, 30ert akartam egy egyszeru montit, de gondoltam megtoldom 20ezerrel, hogy valamivel igenyesebb helyen vegyem, nem egy hipermarketben, vagy vateran...
2012. ápr. 11. 19:15
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
Hát hipermarketben nem kapsz kerékpárt, max. annak látszó tárgyat. Nem véletlen, hogy a kerékpárboltokban olyan 40000 körül kezdődnek az árak: az alatt egész egyszerűen nem lehet megbízható és használható gépet kihozni; maximum akkor, ha az a minőség rovására megy -és ebbe beleértve a biztonságot is. normális esetben alu a felni, az agyak, a nyeregcső, fékek és fékkarok, illetve a legalsó kategória kivételével a kormány, kormányszár és a hajtókarok. Az alsókategóriás aluváz nem igazán könnyebb, mint az acél (elterjedt tévhit, hogy az aluváz könnyebb, ám anennyivel kisebb az alu fajsúlya az acélnál, annyival gyengébb is -így több anyag kell bele, így a súlyban végül nincs nagy különbség), itt a merevség (hatékonyság)-rugalmasság (kényelem) között van inkább különbség. Ha ragaszkodsz a megadott paraméterekhez, akkor az adott árért a használtpiacon kellene körülnézned (pl. Bikemag piactér), mert annak szerintem nincs sok értelme, ha megveszel egy olyan gépet, amin az alkatrészek felét rövid úton cserélni kell -miközben amennyit ráköltesz, az elég lett volna egy jobb keróra is...
2012. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!