Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szobabicajtól hasizom?

Szobabicajtól hasizom?

Figyelt kérdés

Két napja csináltam egy hasizom edzést, aztán következő nap letekertem 40 percet a szobabiciklimen. A hasazás után alig érezhető izomlázam volt, a bicajozást követő este alig tudtam felülni, elfeküdni az ágyban már este és reggelre sem lett jobb... :)

Soha nem gondoltam volna, h a tekeréstől lehet ilyen, nem is attól van, vagy igen? :)


2012. ápr. 26. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem attól van, sokszor van úgy, hogy a 2. napra jön ki igazán az izomláz, nekem pl. láb és mellizomnál van így.
2012. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hm, csak mert nekem még soha nem fordult ilyen elő... ezért is lepődtem meg, persze örülnék, ha a bicajtól lenne, mert akkor még szívesebben tekernék. :)
2012. ápr. 26. 09:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól még tekerj, hiszen az aerob ezdés fogja láthatóvá tenni a hasizmokat a diétával együtt.:)
2012. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ok, köszi! :)

Szerinted mennyit és hányszor tekerjek hetente? Ha a 8. fokozatból, 2. fokozaton, gyorsan tekerek az megfelelő? Vagy nehezebb fokozaton tekerjek?

2012. ápr. 26. 12:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha szálkásítás a cél, akkor min. heti 3-4-szer 40-50 perc kellene. Én magasabb fokozatban tekernék helyedben (én pl. 7-esen), mivel a nagyobb intenzitást a fokozat erőssége is adja, így több kalóriát használsz fel, a pulzusod is így tudod 130-140 közelében tartani.

Az intenzívebb edzés az edzés után nagyobb after burn hatást kellt, tehát utána órákig nagyobb fokozatban pörög az anyagcseréd, így több zsírtól szabadulhatsz meg.

2012. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ok, de olyan magas fokozatban csak nagyon lassan tudom tekerni, nem tudnám sokáig gyorsabb tempóban, mert ugye nem bírom... Ilyenkor mi a teendő? Tekerjek magasabb fokozaton lassabban?
2012. ápr. 26. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon lassan tudod tekerni, mert nehéz a pl. 4-5-ös fokozat, akkor inkább tényleg legyen alacsonyabban, mert a túl lassú tekerés sem jó és nem is bírnád sokáig. Nehéz így írásban elmagyarázni, de olyan fokozat legyen, ami nem túl könnyű, de azért egy közepes tempóval tudjál tekerni.
2012. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, bocs, hogy ilyen nehezen értem meg, de ezt soha nem tudtam, hogy az ideális. Mostanáig! :D Úgyhogy nagyon köszi!

Akkor eggyel nehezebb fokozattal próbálkozom ma már, aztán megnézzük hogy mi lesz...

Egyébként idő hiányában vagyok mindig, mint sokan, ha ezt csinálnám "egyedüli" edzés gyanánt elegendő lehet? Ahhoz, hogy lefogyjak még kb. 7-10 kg-ot, meg persze diéta...

2012. ápr. 26. 14:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, diétával együtt elegendő.
2012. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon KÖSZÖNÖM!!!
2012. ápr. 26. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!