Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen bicikligumit vegyek?

Milyen bicikligumit vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy régi montim, de elég nehéz vele menni. Fel lett újítva, egy csomó minden ki lett rajta cserélve, de még mindig nehéz tekerni. Arra gondoltam, hogy a külső gumit kéne lecserélni. Nem szoktam terepezni, vagy hogy nevezik ezt, csakis aszfalton közlekedek vele. Ezért gondoltam, hogy nem a megfelelő külső van rajta.

Kb. ilyen: [link]

Tudnátok segíteni? Sajnos egyáltalán nem értek a biciklikhez. :(


Előre is köszönöm!

Timi


2011. ápr. 5. 11:33
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Találtam egy fotót a biciklimről, itt a kivágott gép a gumiról: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 5. 11:50
 2/18 anonim ***** válasza:
halli! szerintem nem a gumi val lessz a gond jol felvan fujva? nem fog egyik fék sem? (ha kézel meghajtod a kereket érzed) lehet nem ártana be olajozni a láncot/váltot sem:)
2011. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szinte minden ki van cserélve, a fékek is jól fognak, menet közben nem ér a kerékhez, a lánc is vadiúj, rendesen olajozva, a hajtókar, tárcsa, hátsóváltó, szinte minden új rajta. Ezért gondoltam, hogy a külsőt kéne cserélni, mert nem terepre való. Anyukámnak van egy régi csepel biciklije, a gumija szinte teljesen sima, azzal nagyon könnyű menni.
2011. ápr. 5. 12:19
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja és jól fel van fújva. :)
2011. ápr. 5. 12:19
 5/18 anonim válasza:
Megmutatnád az egész bicót? hátha tudok segíteni, "kicsit" értek hozzá. :) hátha.
2011. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Itt a kép róla: ***** , azóta a hátsó váltókar is cserélve lett, illetve a gumi meglett igazítva, mert a szelep kicsit ferdén állt.

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 5. 12:50
 7/18 A kérdező kommentje:
És annyira bánt, mert amúgy imádok biciklizni, edzett is vagyok, de ezen 200m után kifulladok. :( Itt a jó idő, már mennék nagyon. :))
2011. ápr. 5. 12:52
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Használd a váltót ha az aktuális állásban nehéz tekerni!!!
2011. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én Kenda márkájú gumit vettem. Elég olcsó, de jó minőségű. Jó ballonos, van mintázata, de nem az a hülye bizsergetős rücskös, hanem országúti. Szép simán, halkan gurul tőle a bringa. Igaz, a tekerés nehézsége nem változott tőle, csak a komfortérzet, hogy nem zajos, és nem bizsergeti a tenyeremet. Én inkább az áttételezésre szavazok. Ugyanolyan fogszámú az új lánckerék, mint a régi?
2011. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Húha, nem tudom, hogy ugyanolyan-e, de gondolom, mert azt mondták, hogy az való rá. :D Váltogatni váltogattam, könnyebbre-nehezebbre, de akkor sem kényelmes vele menni, nagyon megerőltető. Tesómnak is van egy hasonló montija, azzal is nagyon könnyű menni. Akkor nem tudom, hogy mi lehet a gond. :( Kb. 15 ezret költöttem rá, de úgy látszik, hogy nem fog megoldódni a problémám. :((
2011. ápr. 5. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!