Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik MERIDA Juliet kerékpárt...

Melyik MERIDA Juliet kerékpárt érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb női kerékpárja, ami nem drága (olyan 160.000 Ft-ot szánnék rá), de mégis jó felszereltségű és ami jó pár ezer km-t kibír. Főleg a km érdekes nálam, mert nem száguldoznék vele az országúton, illetve terepen sem ugratnék vele, de fontos lenne, hogy több ezer km-t kibírjon anélkül, hogy cserélni kéne rajta a váltót, féket stb.... Ha előnyöket és hátrányokat is írnátok azt megköszönném, meg egyéb tapasztalatokat..
2012. máj. 25. 15:50
 1/7 Valor válasza:
Amennyiben mindenképpen ragaszkodsz a Merida Juliet szériához, akkor a 150e forint környékén megkaphatod a 2012-es Juliet 40-D -t. Férfi MTB-ben Meridából pedig ki lehet fogni tavalyi TFS-100-asokat még egész jó áron.
2012. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A Juliet-hez annyira nem ragaszkodom, tehát ha tudsz a Merida közül egy megbízható női kerékpárt, akkor annak nagyon örülnék. Olvastam,hogy Merida-ból nem érdemes 100 alatt venni, mert hosszú távon csak a váza maradna meg és mindent csak cserélni kell rajta. Esetleg tudsz más jó bicikli márkát ami megbízható minőségű? Nem versenyre használnám, hanem túráznék vele a hegyekben és lényeges lenne, hogy ezeket a terepeket jól bírja, másra nem használnám, tehát nem ugratnék vele meg egyéb mutatványok...
2012. máj. 30. 12:30
 3/7 Valor válasza:

Tapasztalataim szerint márkától függetlenül a 100eFt környékén megvásárolt kerékpár alkatrészei szépen-lassan, de kivétel nélkül le lesznek cserélve. Felszereltségben szinte semmi különbség nincs azonos árkategóriában lévő kerékpárok esetén.

Ha konkrét tapasztalatokra/véleményekre vagy kíváncsi, akkor javaslom hogy nézd meg a www.testbike.hu weboldalt, ahol rengeteg vélemény van teljes kerékpárokról, és alkatrészekről is.

A női kerékpárokkal (szerintem) egy a gond, hogy nagyon kicsi a választék belőlük: Merida Juliet, Specialized Myka, Scott Contessa, stb. Férfi kerékpárokból ezzel szemben hatalmas választék van, de ahogy írtam, nagy felszereltségbeli eltérések nem nagyon vannak, de a vázat leszámítva nincs eltérés férfi és női között.

Egyébként én egy 2011-es Merida Matts TFS-XC 100-D kerékpárt vettem még 2011 elején akciósan 140eFt-ért, nem extrém terepen kiváló volt, részletes véleményemet az alábbi linken olvashatod el: [link]

Az alábbi márkák számítanak jónak: Scott, Merida, Specialized, Kelly's, Magellan, KTM, Trek, Cube, stb. De kb minden, amit nem áruházban veszel, hanem szakboltban, az jó szokott lenni, egy bizonyos értékhatár fölött.

2012. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos a weboldal,tetszik, köszönöm!És szép bringád van!Sajnos én is azt vettem észre, hogy női kerékpároknál nagyon-nagyon kevés a válszték :(,férfi kerékpárok meg dögivel vannak, jobbnál-jobbak.Kinézetre sokkal szebbek,oyan igazi sportos kerékpár kinézetűek (gondolom technikai felszereltségre is jobbak)legszívesebben férfi kerékpárok közül válogatnék, de a vízszintes váz sajna borzasztóan zavarna, mármint a lábamat.
2012. máj. 30. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezért a pénzért Cube Access WLS-t vennék. Ugyan 170e a listaára, de van ahol kapásból adják rá a 10% kedvezményt. A másik amivel nagyon szemeztünk a KTM Penny Lane volt 150e körül, ám végül úgy döntöttünk a kedvesemmel, hogy nem adunk ennyit egy bicikliért. A Meridának és a Kellysnek is nagyon szép csajszi vázas bringái vannak, de szerintem a felszereltségünkhöz képest elég húzósak az áraik. Még 150e-ért is csak Suntour telót és max 24 sebességes Alivio váltót kapsz, van hogy csak Acerát. De bezzeg a tárcsaféket azt rádobják, mert hát az olyan trendi... Pedig egy jó V-fék legalább olyan jó mint egy belépő szintű tárcsafék.


Szóval végül hosszas keresgélés után vettünk egy Magellan Polaris női montit 95 ezerért. Egyelőre nagyon baba a bicaj, RockShox teló Remote Lock-kal (mondjuk lánynak kicsit kemény), Avid Single Digit 3 V-fék (baromi jól fog), Truvative hajtómű, és 27 sebességes SRAM X5 váltó-váltókar (első-hátsó). Ez utóbbi nem tudom hogy fog szuperálni, nincs tapasztalatom a SRAM-mal, de egyelőre tökéletesen működik. Annak ellenére hogy 15"-os a váz, még én is jók és kényelmesen ülök rajta, és nagyon jól lehet tekerni. Szóval remélem jól jártunk vele...


Mellesleg nagyon szép, ha gondolod nézz utána... :)

2012. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg szép bicikli így külsőre, ezt a márkát nem ismerem, még utánanézek, hogy milyen. Mindenesetre tényleg klassz. És az ára sem rossz. Egyébként én is olvastam, hogy a Meridáknak hosszú távon csak a vázuk marad meg, és sokan lecserélik a váltót stb., mert gyenge sz...-ok.
2012. jún. 4. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:
A Magellan magyar gyártmány. Vagyis dehogy, csak magyar márka. Az alkatrészek ugye - mint szinte minden - Kínában vagy Tajvanon készülnek, itthon csak összerakják.
2012. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!