Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hosszabb távon ( 50-70 km )...

Hosszabb távon ( 50-70 km ) egyre inkább érzem, hogy fájnak a vállaim. Ez annak köszönhető, hogy megfelelő a bringám ( MTB 26-os ) vagy ez általános jelenség?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 19:36
 1/6 A kérdező kommentje:
A fenti kérdésből kimaradt: NEM ( nem megfelelő a brigám? )
2012. jún. 17. 19:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 200 km-t is letekertem már montival vállfájás nélkül, tehát nem hinném, hogy azzal van a gond, csak valsz rosszul van beállítva. Ülés pozíciója/magassága, kormány magassága, stucni hossza, ezekkel kísérletezz.
2012. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem is néha szokott ilyen lenni, nekem gerincferdülésem van és sokak szerint az miatt van. Ha tudsz róla, hogy neked is van akkor tudod, hogy mitől van, ha esetleg nem akkor menj el orvoshoz.
2012. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annak is lehet köszönhető, hogy rossz a kormányod, vagy épp rosszul fogod. Vagy éppenséggel gyengék a vállaid, vagy görcsösen tekersz, illetve még sok más is.
2012. jún. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyik télen magasabb elejű bringával edzettem. Tavasszal átültem a verseny montimra és alig bírtam megtartani magam. Egyszerűen legyengültem. Lehet, hogy neked is hasonló gondod van.
2012. jún. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az is számít, hogy milyen terepen tekersz minlyen birngával. Ha a terep "rázós" és a bringádon nincs elöl csillapítás (teleszkóp), akkor a rezgések a kerék-villa-kormány-csukló-könyök-váll sorrendben nyelődnek el, ez hosszútávon fárasztó lehet. Nem véletlen, hogy hegyi kerékpárosok szinte mind teleszkópot használnak. Városban és országúton persze ez kevésbé számít.
2012. jún. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!