Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez normális szívműködési...

Ez normális szívműködési jelenség?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokat sportoltam, és észrevettem, hogy néha a szívem hirtelen mintha kettőt verne, szorul, és köhögnöm kell. Ezek 1-1 alkalmak, nem tart sokáig, de elég zavaró.

Mitől lehet? Kimerültség, vitaminhiány, oxigénhiány, vízhiány, stressz, vagy megsérült a szívem a túlerőltetéstől?

Vagy nem is a szívemmel van baj hanem a tüdőmmel?


EKGn voltam, azt mondták minden rendben, de nem sportorvos volt, szóval terhelés alatt nem nézték. Hogyan lehet megállapítani hogy a szívem megfelelő felépítésű? Mert hallottam olyat, hogy valakinek valami átszakadt egy nagy súly emelésétől.


Nektek volt hasonló? A sportorvos pénzért vizsgál?


2011. dec. 21. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Mostanában kezdtél sokat sportolni, vagy előtte is sportoltál, csak most belehúztál?

Én 1 hónapja kezdtem kickboxolni, azelőtt fél évig alig mozogtam. Az első 2 hétben azt hittem feldobom a bakancsot, annyira szúrt a szívem egy edzés után. Ismerős ez a "kétszer dobban" dolog is, olyan mintha szabálytalanul ütne. Nekem is szokott lenni, általában edzés után. Nem mindig közvetlen utána, de ugyanazon a napon. Amióta rendszeresen csinálom, és lement 1-2 kiló, azóta viszont elmúlt, valószínűleg hozzá kellett szoknia a hirtelen terheléshez. Sztem nálad is ugyanez van, főleg ha az EKG sem mutatott semmit.

2011. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 escrogar ***** válasza:
Ez teljesen normális. Teljesen átlagos, hogy néha duplázik egyet a szíved, vagy mondjuk pont kihagy egyet. Akkor lehet gond, ha ezt naponta többször, és mondjuk durvábban csinálja.
2011. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatást. Előtte is sportoltam, de nem ilyen durván, a táplálkozásom is rossz volt, most vitaminokat szedek, diétázok és kicsit kevésbé fogom terhelni.

Valószínűleg akkor csak megerőltettem.

2011. dec. 21. 12:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor szokta, ha megterhelem, vagy van hogy görnyedve ülök, és az ellen "tiltakozik".
2011. dec. 21. 12:41
 5/6 3rdeye ***** válasza:
én egyszer nyáron a napon délben 41 fokban edzettem, mert én "kemény" vagyok, meg kibírom meg minden :DDD nem volt semmi gond, de utána pár napig az volt a szituáció amit leírtál :D utána már reggelente jártam ki edzeni :D
2011. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Velem is pont ez volt hogy keménynek hittem magam de túlterheltem a szervezetem. Kicsit visszaveszek.
2011. dec. 22. 03:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!