Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez normális jelenség, vagy...

Ez normális jelenség, vagy valami gyengeségre, problémára utalhat?

Figyelt kérdés

Néha tornázom itthon. Régebben jártam gyógytornára, így ott tanult gyakorlatokat végzek.

Utána néha zárásként, egy kis "kardiot" végzek. 10 guggolás, 10 négyütemű, 10 guggolás, 10 négyütemű. Azonban ezt nem bírom rendesen végigcsinálni, illetve kb. 160 lesz ettől a pulzusom...


2012. márc. 23. 20:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

teljesen normális jelenség.

gyenge állóképességnek nevezik.

idővel és rendszeres edzéssel a test alkalmazkodik ehhez a fajta terheléshez,vagyis nő az állóképesség.

2012. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Hát, az állóképességem 0, azt tudom.

Pedig többször jártam gyógytornára, úszni, volt nyaralónk, ahol az idő min. felében fociztam, tollasoztam a szomszéd fiúval, sétálgattam, bringáztam egyedül vagy megintcsak a szomszéd fiúval. Sokat sétálok, és próbálok mozogni...

Szóval kevésnek kevés, de nem nulla, amennyit mozgok.

Mégis, izomilag és állóképességileg is jelentősen gyengébb vagyok az átlagnál.


Még fejlődhetek ilyen korban (19/L)? Vagy már nem sokat?

Azért ez már nem fejlődő, nem alakuló szervezet...

2012. márc. 23. 21:48
 3/23 anonim ***** válasza:

remélem csak viccelsz:D.

persze,hogy lehet fejlődni állóképességben életkortól függetlenül.

persze az,hogy néha futkározol az nem fejleszti.

rendszeres edzéssel fejleszthető.

ezt kezd el-

[link]

2012. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát azért a környezetem jobb állapotban van, akik nem mozognak ennyit se, azok is.


Szerintem a legkisebb egészségért való tett is sokat számít, és így is kell felfogni, akkor többet ér.

Tudom, én magam írtam ki a kérdést, de ezt nem hagyhatom szó nélkül. Nem lehet valaki egyszerre jó tanuló, segítőkész otthon, barátait nem hanyagoló, művelt, tudományokban elegendően jártas és eleget sportoló ember, valamelyiket el kell hagynia, vagy le kell csökkentenie.

2012. márc. 23. 22:13
 5/23 anonim ***** válasza:
napi 5 perc edzésről indul a program,uh ne torzíts:).
2012. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, ugrókötelezni szeretnék-e gerincferdüléssel, másrészt nem tudom, ez többet érne-e, mint heti 3-4 alkalommal torna vagy kocogás vagy úszás...
2012. márc. 23. 22:18
 7/23 anonim ***** válasza:
ha rendesen edzed a gerincmerevítőidet a gerinctornával,akkor nyugodtan kötelezhetsz.
2012. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

És akkor tényleg nem elég, amit most mozgok? Ennél több tényleg nem fog összejönni, max. nyáron, de akkor meg ott a kánikula.


Hátizmokra nem tudok jó tornát, pedig három helyen gyógytornáztam.

Összvissz néhány nyújtást tudok, illetve egy erősítőt. De a homorítást is úgy kell csinálni, hogy aprókat, és figyelni, hogy ne a farizom dolgozzon. Erre még az első helyen tanítottak meg odafigyelni, bár egyértelműen lehet érezni is, hogy ha a farizom dolgozik, akkor nem dolgozik a hátizom.

2012. márc. 23. 22:41
 9/23 anonim ***** válasza:

aham.

akkor a gyógytornászaid vagy nincsenek a szakma magaslatán,vagy annyira komoly a problémád,hogy a néhány homorítás is sok neki.

van egyébként egy edzés típus,ami kifejezetten gerincproblémához is ajánlott.

teljesen helyrehozza a legtöbb gondot,erőt növel,alakot formál és bitang erős állóképességet ad.

esetleg érdekelne?

2012. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
De miért, nem jó, amit csinálok?
2012. márc. 23. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!