Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az olimpián vagy tour de...

Az olimpián vagy tour de france versenyeken milyen kerékpárral mennek single speed vagy több sebességessel?

Figyelt kérdés

Van egy régi favorit bicom szét szedve lefujva matricázatlanul és gondolkozom hogy veszek szettben E+H kereket de inkább jobb a single speed nem? csak városban használnám de mennék vele persze gyorsan is amire tervezték.

Melyik agy lenne jobb és az hogy fixi mit takar pontosabban?


2012. aug. 17. 21:39
 1/9 A kérdező kommentje:
OHH és persze anyám cangája 1 sebességes azal nicnsen gond soha nem egyszerűbb single speednek megcsinálni esetleg jobban vennék vagy érdeklödnének utána??
2012. aug. 17. 21:41
 2/9 A kérdező kommentje:
bocs és villát nem érdemes cserélni mert az ilyen régi bicoknál szar vila nem nem akarom hogy eltörjön amikor repestek hogy utána koporsoban végezzem
2012. aug. 17. 21:46
 3/9 A kérdező kommentje:
olyan 25-30-at ráköltök már el lett döntve
2012. aug. 17. 21:49
 4/9 anonim ***** válasza:

A Touron meg az országúti versenyeken váltósakkal mennek, mert a hegyre nehéz lenne felmenni anélkül.

A teremkerékpár, amikor egy pályán mennek körbe-körbe, azok single speedesek, és fék sincs rajtuk, hogy kevesebb legyen a súlya.

A fixi az meg single speed, csak ott folyamatosan tekerned kell, mert egy az egyben össze van kötve a hátsó kerékkel, nincs racsni. Ezekkel hátrafele is lehet menni. Fék szintén nincs rajtuk, mert úgy fékezel, hogy a lassabban tekersz ugye. Ez csak megszállottaknak való, városban kissé veszélyes.

2012. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi igen akkor fixit hanyagolom inkább single speedet csinálok mert olcsobb (válto nem kell) és könyebb szerelni és villát is célszerű venni ugye? a váz csak patkófékes de ha veszek villát akkor érdemes v-fékeset venni vagy jobb egy 5-5 ezer körüli jo patkó?
2012. aug. 18. 00:22
 6/9 Linkoln ***** válasza:
100%

A singlespeed jó kerékpározgatni de komoly süvítésre semmiképp.

Edzésre sem ajánlom, hatalmas hiányosságai vannak.

Most pl a mai napot alapul véve:

Egy átlagos nap, felkeltem reggel, kimegyek levegöztem ettem kicsit, aztán nah irány egy gyors edzés.

Felpattantam a kerékpáromra, elindultam kicsit jobbos hátas a szél. 41el tekertem áttettem 53/17es áttételre, percente ugy 100at fordult a lábam, körkörös hajtás, nagyon jó volt. elértem a szomszéd városba, ittam picit, megfordultam, hopp mostmár nem hátas a szél kicsit szembe van. 34-el jöttem vissza, ha nem váltok le 53/19esre akkor biztosan sokat romlik a hatékonyság, felzaklatja a légzést, az izmaim hosszabb időre feszülnek, nyúlnak a periódusok, nehéz rá áttálni, aztán jön egy kanyar, és meginn rossz.

Kb mindig ugyanazt a tlejesítményt kell leadni ugyan olyan módon. Egy single speeddel ez nem állítható.

Gondolhatod hogy nem akarod te olyan komolyan venni, de én aztmondom hogy ez elég jelentős.

Ha szeretsz kerékpározni, és süvíteni is akkor ahhoz hogy azt a pár Km/h-s átlagnövekedést elérd ami a normálod felett van mindent meg kell tenni amit lehet. Az hogy egy rendes bicód van nem nagy erőfeszítés, neked nem kell érte szenvedni, csak máson ülsz.

A singlespeed nem való kerékpározásra.

2012. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ja, a single speed max. az Alföldön jó boltba járásra.
2012. aug. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most kazettás agyon gondolkozom olyan 5-6-7 sebességesen azt simán pakolhatom ha ugy tetszik anyámé is ilyen szerintem az jobb mint ha csak egy racsni lenne hátul? igy gondolom és azt hiszem igy is csinálom meg
2012. aug. 18. 18:30
 9/9 anonim válasza:
Jó dolog a kerékpárépítés, de 30-35 ezerből egy értelmes kereket nem veszel rá, nemhogy még kazettás sort és váltószettet. Nyeregről és társairól nem is beszélve.
2013. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!