Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő múlva fogok hozzász...

Mennyi idő múlva fogok hozzászokni, hogy kerékpárral járok dolgozni? Eléggé dimbes-dombos az út és 25 perc oda. Vissza is ennyi, de nehezebb, mert több az emelkedő. Tavaly is jártam kb.2,5 hónapot, de nem sikerült beleedződnöm rendesen.

Figyelt kérdés
Járok edzőterembe is folyamatosan. Tavaly abbahagytam 1 hónapra, mert nem ment egyszerre a bicajozás és az edzés. Úgy látom, gyenge vagyok. Mikor fogok erősödni? Most 1 hónapja járok bicajjal dolgozni, edzeni meg még mindig heti 3-szor járok.
2012. jún. 13. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én teniszre szoktam biciklivel járni,ugyanez van, hogy úgy érzem mintha nem edződnék de valójában mindig egyre gyorsabban érek oda és emiatt mindig ugyanúgy elfáradok. Ezért gondolom, hogy te is edződsz csak nem veszed észre. Szerezz be egy kilométerórát és látni fogod, hogy edződsz.
2012. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most szereztem be egyet, de nem tudom felszerelni...
2012. jún. 13. 12:57
 3/13 anonim ***** válasza:
A kerékpár rendesen karban van tartva? A guminyomás rendben van? Az ülés elég magasra van állítva? Érdemes ezeknek utánanézned, mert gyakori probléma kezdő bringásoknál és borzasztó fárasztóvá tudja tenni a tekerést.
2012. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én imádok biciklizni ezért sosem jelentett gondot sehová sem mennem vele... de rengetegszer látom munkatársaimat, hogy napról napsra szenvednek a biciklivel járás miatt mert utálják... szerintem akinek nem esik jól, annak nem is fog...
2012. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Semmi baja a bicajnak, normálisan be van állítva minden.

Ha utálnék bicajozni, szerinted ráülnék? Igaz, hogy drága a bérlet, amit senki nem fizet nekem, de ha utálnék bicajozni, inkább megvenném...

2012. jún. 13. 22:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre, hogy a sebességet is visszavettem, mert nehezebbnek tűnik a magasabb fokozat és nem bírom annyira, mint először.
2012. jún. 14. 11:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Szoktál nyújtani? Én ezt a kettőt szoktam, tapasztalataim szerint csodákat tesz:

"Vádli


[...] Szintén jó megoldás, ha az út szélén a padkára állunk úgy, hogy fél talpunk legyen csak rajta, a sarkunk lógjon le. Engedjük le a jobb sarkat, amennyire csak tudjuk. Másik oldal is!


Combfeszítő izmok


A comb elülső részén elhelyezkedő izmok nyújtásához álljunk a bal lábra (meg lehet kapaszkodni), jobb lábat jobb kézzel megfogva húzzuk a fenekünk irányába. A két térd maradjon egymás mellett! Másik oldal is!"


Egyébként milyen típusú a biciklid? Ha valami vastag gumis, teleszpókos biciklid van, akkor nem csoda, hogy fárasztó hajtani.

2012. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem teleszkópos, de vastag gumis. Six Team a márkája.
2012. jún. 14. 23:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 1 hónap alatt hozzá kéne szoknod. Én télen kb 2-3 hónapot kihagytam nem bicajoztam egyáltalán + híztam vagy 10kg-t voltam vagy 120 kg.

Mikor kimentem bicajozni 1 órát nem bírtam letekerni meg kellet álni inni. Majd utána kb 2-3 bicajozás után ismét ment az 1 óra simán.

Szerintem ha időd engedi ne csak munkába járj bicajjal, hanem a hétköznapokban is bicajozz. Sok sikert!

2012. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindenhova bicajjal járok, szoktunk hosszabb túrákat is csinálni. Ezek mellett még edzőterembe is járok.
2012. jún. 25. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!