Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért kerül egy bicikli...

Miért kerül egy bicikli karbonváz akár több 100. 000 ft-ba?

Figyelt kérdés

Valaki tényleg mondja meg nekem, hogy miért értelme van annak, hogy egy darab bicikliváz annyibe kerül, mint egy használt autó?

Most komolyan? Össze se lehet hasonlítani a kettőt. A józan ész azt diktálja, hogy egy robbanómotornak önmagában többe kellene kerülnie egy full karbonvázas biciklinél.!?!?!?!



2013. febr. 23. 13:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

mert verseny cucc.

a subaru wrx sti :13750.000ft

a subaru wrc 2003 :60700.000ft

miért? mert verseny cucc.

a bringákra is érvényes ugyanez.

2013. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

aham. részben megértem az érvelésetek, de ha a ti logikátokbók indulunk ki, akkor magyarázzátok már meg nekem, hogy a felnőtt vonat havibérletem miért kerül kereken 10×annyiba, mint a diákbérlet?

Mert, hogy nem érek be 10× gyorsabban Budapestre az egyszer biztos.

Vagy hogy az utazás színvonala 10× jobb nem lesz, az is egyszer biztos.

Ami biztos, az az etetés, amivel titeket, meg bárkit félre lehet vezetni, hogy azt higyjétek, ahogy amit mondanak nektek az az igazság. Nehogymár elhigyjem ezt a sok (egyébként reálisnak hangzó) marhaságot. Egyszerűen ordít belőle a józan paraszti ész teljes hiánya.

2013. febr. 26. 11:26
 13/26 anonim ***** válasza:

hat aki egy karbonvázat vonatbérlethez hasonlít... amúgy a diákbérley csak azért olcsóbb mert nincs keresete általában ès a szülei veszik neki, sõt általában nem is 1 gyerek van tehát több bérlet kell. azért olcsóbb mert megkõnnyítik vele a szülõk kiadásait.

de ha ennyire nem èrtesz valamihez, és ennyire nincs hozzá közöd, akkor minek foglalkoztat téged, hogy mi mennyit adunk ki egy bicikliért. Lehet, hogy a te szemedben a bicikli az bicikli, de nekünk akik heti 500 at tekerünk puszta edzésböl, nekünk teljesen más az èrtékrendünk. És mint már írtam, nem drága a karbonváz, csak otthon van gusztustalanúl alacsony bérezés...

2013. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

A diákbérletet az állam szubvencionálja, a vasúttársaságnak ugyanannyi bevétele van belőle. Ez tipikusan az a példa, ahol a kapitalizmus törvényei nem érvényesülnek, ezért sántít. Az aluvázat ugyanakkor nem támogatja az állam, ahogy a karbonvázra sem vet ki különadót (most még :)), ezért hidd el, ha olcsóbban meg lehetne csinálni, lenne rá vállalkozó.


De semmi gáz, legyél csak nyugodtan meggyőződve róla, hogy okosabb vagy mindenkinél. Csak nehogy egyszer agyvérzést kapj, miközben a verdádhoz kapható karbon tuningcuccok árlistáját böngészed...

2013. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"A józan ész azt diktálja, hogy egy robbanómotornak önmagában többe kellene kerülnie egy full karbonvázas biciklinél.!?!?!?!"

Csak mondjuk egy autohasználó 100 km enként2-3000 ft-ot kifizet benzinre és a többi adót meg fene tudja milyen költségek merülnek fel azt nem is számolom. Nos én az elõzõ bicajommal 10000 kmet mentem ami olyan 250ezer ft lett volna csak ha a benzint nézzük. A bicajra költöttem megvétellel együtt kb 70 et. Na, ha 2millalett volna mert még az utolsó csavar is karbonból van akkor jobban járok vele mint egy egymillás kocsival ami után fizethetek minden bizbaszt.

2013. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Linkoln ***** válasza:

Sajnos én sem tudok veled egyet érteni.

Globalizált világ van, szabad piac. Azt csinálsz amit csak akarsz. Nem lehet etetni a népet hogy egy karbonváz 500 ezret ér, és azt majd elhiszik neked. Mert a szomszéd felcsap karbongyártónak és megcisnálja 400 ezerért és za övét veszik. Ez megy is egy darabig, de nem tudják... Nehéz.

Minden annyiba kerül amennyibe kerülhet. És annyiba kerülhet amennyiért még van rá igény. Ha olcsóbban jobban megérné nekik, úgy tennék. De amíg szűkös a konkurencia, nem fognak engedni az árból. Konkurenciának meg komolyan oda kell tenniük magukat.

Kínában gyártanak replica tömegszar karbon vázakat. Selejtek, és még úgy is 100 ezrek.

Mindenre így van. Egy adidas csuka azért 15 ezer, mert még így is a legjobban járnak.

2013. febr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy kedves kérdező?
2013. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 claidheamohmor ***** válasza:
53%

...addig olvastam, hogy "a felnőtt vonat havibérletem". Na innentől nem érdekel tovább.

Aki a "felnőtt vonat havibérletemmel" hasonlít össze egy karbon kerékpárvázat, annak mi a fenét lehet mondani?

Hogy "MI KERÜLT EZEN A FOTELON 7200 FORINTBA?!"

Amúgy milyen szemét a világ, egy csésze kopi luwak 15000, én meg a pennys fél kiló háromcázötvenest iszom reggelente :D


Ja, és le a robbanómotorral! :)

2013. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kedves claidheamohmor!


Ha lenne egy cseppnyi eszed, akkor tovább olvastad volna amit írtam a bérletemmel kapcsolatban. Röviden a felnőtt bérletem árát hasonlítottam a diákéhoz nem pedig a karbonvázhoz. (Egyszerű példa mégis süket fülekre lelt)

Talán te (és még sokan mások) le se szarod, de ha neked kéne ennyit fizetned útiköltségre (pedig nem számmottevő a távolság) akkor valszeg máshogy állnál hozzá -nemcsak ehhez- a témához, de talán még sokminden máshoz is. De ezt ne vedd személyeskedésnek!

2013. márc. 1. 00:49
 20/26 anonim ***** válasza:
De meg mindig nem értem, hogy jön a bérlet egy biciklivázhoz. Talán vennél egyet, hogy azzal bringázz a tömegközlekedés helyett?
2013. márc. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!