Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség a két Mountain...

Mi a különbség a két Mountain bike között?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Inkább a vázra célzok. Nekem az utóbbi van, mi a különbség?



2013. ápr. 7. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a tiednek van rugóstagja, ami a hátsó kerék ütéseit csillapítja, ettől kényelmesebb lesz a tekerés, bár ennek a hatékonyságát azért megkérdőjelezném. Egyébként meg egy jelentősebb minőségbeli különbséget látok így elsőre.
2013. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az másodikon van hátul is rugós tag, de ez a gyengébb fajta bringa, drágábban. Ezért jobban megéri egy olyan bringa aminek csak elöl van teleszkóp(persze ha komolyabb ereszkedésekre használod kell hátsó rugós tag is, de akkor már valami komolyabb).
2013. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ilyenem van, sőt csak elől van lengéscsillapító, de inkább a váza érdekelne. Tehát az én biciklim váza a másodikhoz hasonló, mi a különbség a kettő között? Erősebb?
2013. ápr. 7. 15:25
 4/7 anonim válasza:
Az első egy sima merevvázas, míg a második egy összteleszkópos(másnéven fully) gép. Ahogy a legelső válaszoló leírta, a másodiknál a hátsó kereket érő behatásokat csillapítja. A másodikat durvább mtb-s ágak használják. XC-ben a legjellemzőbb a merevváz, AM-ben már inkább fully-t használnak. Enduro-ban,Freeride-ban és Downhill-ben meg kizárólagosan fullyk vannak a durva terep miatt. Dirtjump biciklik merevvázasak, Freerideok is lehetnek azok.
2013. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, azt hiszem végre megértettem a kérdést. Tehát van egy elől telós bringád, aminek nem hagyományos kialakítású váza van. Egyébként fogalmam sincs milyen célt szolgálhat ez, szerintem csak parasztvakítás, attól nem lesz erősebb a váz, sőt, inkább gyengébb és nehezebb. Elég megnézni a komolyabb Xc bringákat, mindegyiknek hagyományos (2 háromszöges) kialakítása van.
2013. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csak egy zsibrita:D
2013. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most már mindent értek! Köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 9. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!